Bayern Monachium zwycięzcą Telekom Cup 2019! "Panenka" ozdobą finału

Bayern Monachium wygrał dziesiątą edycję towarzyskiego turnieju Telekom Cup. W rozgrywkach obok mistrzów Niemiec wystąpiły jeszcze trzy drużyny grające na co dzień w Bundeslidze.

Od zwycięstwa w półfinale Bayern rozpoczął turniej Telekom Cup 2019. Po czasie podstawowym Bawarczycy bezbramkowo remisowali z Fortuną Duesseldorf. O awansie do finału zdecydowały rzuty karne. W nich lepsi okazali się mistrzowie Niemiec, którzy pokonali beniaminka Bundesligi 8:7. Swoje próby z jedenastu metrów wykorzystali Polacy: Robert Lewandowski dla Bayernu i Marcin Kamiński dla Fortuny.

W drugim półfinale Borussia Moenchengladbach pokonała Herthą Berlin 1:0. Jedyną bramkę w meczu zdobył Thorgan Hazard. W piątej minucie Belg popisał się atomowym uderzeniem sprzed pola karnego. Piłka odbiła się jeszcze od poprzeczki i wpadła do siatki.

W meczu o trzecie miejsce towarzyskiego turnieju Telekom Cup zmierzyły się Fortuna Duesseldorf i Hertha Berlin. W porównaniu do dwóch poprzednich spotkań, mecz obfitował w bramki. Pierwsza z nich padła już w trzeciej minucie dla berlińczyków. Na listę strzelców wpisał się Pascal Kopke. Później gole strzelali już jednak gospodarze. Stan rywalizacji wyrównał Turek Kenan Karaman, a kolejne dwa trafienia - przesądzajace o zwycięstwie i trzecim miejcu - dołożył Marvin Ducksch.

Finał pomiędzy Bayernem Monachium i Borussią Moenchengladbach toczył się w spacerowym tempie. Trener Bawarczyków dał odpocząć Lewandowskiemu, który nie był nawet na ławce rezerwowych. W miejsce Polaka od pierwszej minuty wystąpił Sandro Wagner. Oba zespoły nie zachwycały, a akcji pod bramkami było jak na lekarstwo. 45 minut nie przyniosło rozstrzygnięcia i Bayern po raz drugi w turnieju szykował się do konkursu "jedenastek". W nich ponownie wojnę nerwów wygrali monachijczycy, którzy pokonali "Źrebaki" 4:2. Szalę zwycięstwa na korzyść Bawarczyków przechylił Mats Hummels. Obrońca reprezentacji Niemiec popisał się przysłowiową "Panenką".