Borussia Dortmund docenia gest Błaszczykowskiego. "Lojalność"

Piłka nożna
Borussia Dortmund docenia gest Błaszczykowskiego. "Lojalność"
fot. PAP

Były klub Jakuba Błaszczykowskiego Borussia Dortmund, w której występował przez osiem lat, docenia to co piłkarz robi dla Wisły Kraków. 105-krotny reprezentant Polski po raz kolejny pożyczył krakowskiemu klubowi pieniądze, żeby ten mógł przetrwać. Niemcy krótko skwitowali ten gest: "lojalność".

Błaszczykowski po rozwiązaniu kontraktu z VfL Wolfsburg rozpoczął treningi z Wisłą. Przy okazji zadeklarował, że jeżeli "Biała Gwiazda" dostanie licencję na grę w rundzie wiosennej w Ekstraklasie, to będzie w niej grał bez pobierania pensji.

 

Wieloletni reprezentant naszego kraju już po raz drugi udzielił Wiśle pomocy finansowej. W zeszłym roku pożyczył klubowi ponad milion złotych, aby ten mógł przejść proces licencyjny. Teraz historia się powtarza. To, co robi Błaszczykowski, docenia Borussia Dortmund, która za pośrednictwem Twittera wyraziła swój podziw.

 

"Wielki szacunek dla naszego Kuby, który ma dołączyć do swojego klubu z czasów młodości - Wisły Kraków. Za grę nie będzie pobierał wynagrodzenia oraz zagwarantował również pomoc finansową" - czytamy na oficjalnym profilu Borussii Dortmund na Twitterze.

Błaszczykowski występował w BVB w latach 2007-2016 (sezon 2015/16 spędził na wypożyczeniu w Fiorentinie). Przez osiem sezonów w barwach ekipy z Dortmundu wystąpił w 253 meczach, w których strzelił 32 gole i zanotował 52 asysty. Dwukrotnie świętował zdobycie mistrzostwa Niemiec oraz Superpucharu. Ponadto raz wywalczył Puchar Niemiec.

A.J., Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze