Ceballos uratował Królewskich! Gol Canalesa na otarcie łez Betisu

Gol Daniego Ceballosa przesądził o zwycięstwie Realu Madryt 2:1 w wyjazdowym starciu 19. kolejki z Realem Betis. Pomocnik Królewskich w 88. minucie odpowiedział bramką na trafienie z drugiej połowy w wykonaniu Sergio Canalesa.

Real Madryt nie miał innego wyjścia niż odpowiedzieć zwycięstwem na kolejny ligowy triumf Barcelony. Zadanie nie było łatwe, bo w 19. kolejce podopieczni Santiago Solariego pojechali do Sewilli na mecz z Realem Betis. Od 13. minuty wszystko szło jednak po myśli Królewskich, bowiem Luka Modrić pięknym strzałem zza pola karnego zupełnie zaskoczył bramkarza gospodarzy.

Betis nie odpowiedział od razu, ale po przerwie podopieczni Quique Setiéna ruszyli na rywala ze zdwojoną mocą. Wyrównanie przyszło jednak dopiero w 67. minucie, kiedy Sergio Canales dobrze przypilnował linii spalonego i wykorzystał sytuację sam na sam z zastępującym kontuzjowanego Thibaut Courtoisa Keylorem Navasem. Canales tym samym wbił szpilkę byłemu klubowi, w którym spędził w przeszłości jeden sezon.

Gospodarze poszli po gola numer 2, ale nie wykorzystując kilku okazji narazili się na odpowiedź rywala. W 88. minucie do rzutu wolnego z około 22 metrów podszedł Dani Ceballos i złapał na wykroku golkipera Betisu. Uderzenie w długi róg zatrzepotało w siatce i dało gościom z Madrytu cenne trzy punkty.

Real Betis - Real Madryt 1:2 (0:1)
Bramki: Canales (67') - Modrić (13'), Ceballos (88')