Fabregas zadebiutował w AS Monaco. Remis drużyny Glika z Olympique Marsylia

Piłkarze AS Monaco, z Kamilem Glikiem w składzie, zremisowali na wyjeździe z Olympique Marsylia 1:1 w wieczornym meczu 20. kolejki francuskiej ekstraklasy. W ekipie gości zadebiutował sprowadzony dwa dni wcześniej z Chelsea Hiszpan Cesc Fabregas.

Aktualni jeszcze wicemistrzowie Francji w obecnym sezonie zajmują dopiero przedostatnie miejsce, dlatego w czasie zimowego okienka transferowego wzmacniają zespół.

Najpierw sprowadzili z Schalke Gelsenkirchen 38-letniego Brazylijczyka z niemieckim obywatelstwem Naldo, a w piątek sięgnęli po Fabregasa, mistrza świata z 2010 oraz mistrza Europy z 2008 i 2012 roku.

Obaj zagrali w niedzielę całe spotkanie, podobnie jak Glik.

W 13. minucie prowadzenie OM dał Maxime Lopez, ale jeszcze przed przerwą wyrównał Belg Youri Tielemans.

Dla dziewiątego obecnie w tabeli Olympique Marsylia to ósmy z rzędu mecz bez zwycięstwa, licząc wszystkie rozgrywki. Niedawno drużyna odpadła w 1/16 finału Pucharu Francji, sensacyjnie przegrywając z czwartoligowym Andrezieux 0:2.

AS Monaco z dorobkiem 14 punktów wciąż zajmuje 19., przedostatnie miejsce. Ma jedno spotkanie zaległe, podobnie jak wiele innych drużyn. Niektóre nawet dwa, jak m.in. Olympique Marsylia oraz prowadzący w tabeli Paris Saint-Germain.

Lider pokonał w sobotę na wyjeździe drużynę Rafała Kurzawy - Amiens 3:0. Polski pomocnik grał od 85. minuty.

To było 16. ligowe zwycięstwo obrońców tytułu (50 pkt), którzy mimo zaległych spotkań mają aż 13 punktów przewagi nad drugim Lille.