Kraksa i chaos. Ewan wygrał Down Under Classic. W dziesiątce kolarz CCC Team

Inne
Kraksa i chaos. Ewan wygrał Down Under Classic. W dziesiątce kolarz CCC Team
fot. PAP/EPA

Australijski kolarz Caleb Ewan (Lotto Soudal) wygrał w Adelajdzie jednoetapowy Down Under Classic, będący preludium przed rozpoczynającym się we wtorek pierwszym w tym sezonie wyścigiem z cyklu World Tour.

Ewan uniknął kraksy na ostatnim okrążeniu, a na finiszu o długość roweru pokonał Słowaka Petera Sagana (BORA-hansgrohe). Trzecie miejsce zajął Australijczyk Alex Edmondson (Mitchelton-Scott). Kolarze pokonywali 30 okrążeń po 1,7 km w centrum Adelajdy. Tuż przed decydującą rozgrywką w kraksie ucierpiało kilkunastu kolarzy, w tym mistrza Włoch Elia Viviani. 

W wyścigu wystartowała grupa CCC Team, która po raz pierwszy znalazła się w światowej elicie i weźmie udział we wszystkich największych imprezach w tym sezonie. W niedzielę najwyżej sklasyfikowanym jej kolarzem był 10. Hiszpan Francisco Ventoso.

 

Down Under Classic nie jest wliczany do wyników Tour Down Under, ale jego zwycięzca wystartuje w pierwszym etapie w koszulce lidera. W rozpoczynającym się we wtorek sześcioetapowym wyścigu weźmie udział czterech Polaków: Maciej Bodnar (Bora-Hansgrohe), Tomasz Marczyński (Lotto Soudal) oraz Łukasz Owsian i Szymon Sajnok (obaj CCC Team).

PAP, WŁ

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze