PŚ florecistek: Turniej drużynowy dla Francji!

Inne
PŚ florecistek: Turniej drużynowy dla Francji!
fot. PAP/EPA

Florecistki Francji wygrały w Katowicach turniej drużynowy Pucharu Świata. W finale pokonały zespół USA 45:26. Polki były siódme. W meczu o trzecie miejsce Włoszki wygrały z Rosjankami 45:38.

Finał był wyrównany tylko na początku. Po pierwszej walce prowadziły mistrzynie świata Amerykanki 5:4. Później jednak Francuzki wypracowały „bezpieczną” przewagę. Po czterech z dziewięciu walk prowadziły 20:10 i już nie dały sobie odebrać zwycięstwa w turnieju.

 

Zespół Francji wystąpił w składzie: Anita Blaze, Paulina Ranvier, Ysaora Thibus, Eva Lacheray; Amerykanki: Imam Blow, Jacueline Dubrovich, Lee Kiefer, Nicole Ross.

 

Polki w 1/8 finału wygrały z Japonią po dogrywce 24:23, potem w ćwierćfinale uległy Francji 30:45.

 

Podopieczne trenera Pawła Kantorskiego Polki rywalizowały o miejsca 5 – 8. Spotkanie z Kanadą przegrały 41:44, a w meczu o siódme miejsce pokonały Koreanki 42:34.

 

Sobotnie zawody indywidualne wygrała – po raz drugi z rzędu – Rosjanka Inna Derigłazowa. W finale pokonała Niemkę Leonie Ebert 13:9. Najlepsza z Polek była Martyna Jelińska (Budowlani Toruń), która została sklasyfikowana na 40. miejscu.

 

Na starcie imprezy stanęło 197 zawodniczek, a do rywalizacji drużynowej przystąpiło 20 ekip. Przed rokiem w katowickim Spodku najlepsze okazały się Rosjanki po finałowym zwycięstwie nad Włoszkami 45:39. Biało-czerwone zajęły wtedy szóste miejsce.

 

Turniej PŚ florecistek w Katowicach odbył się drugi raz, wcześniej gospodarzem zawodów był Gdańsk. Cykl PŚ składa się z ośmiu turniejów, z których status Grand Prix mają wyłącznie imprezy wspólne dla kobiet oraz mężczyzn, po jednej maksymalnie w danej strefie kontynentalnej (w Europie - Turyn). Pozostałe lokalizacje - w tym Katowice - przeprowadzają dodatkowo zmagania drużynowe.

 

Końcowa kolejność turnieju drużynowego florecistek:

 

1. Francja
2. USA
3. Włochy
4. Rosja
5. Niemcy
6. Kanada
7. Polska
8. Korea

PN, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze