PŚ w skokach: Kwalifikacje w Predazzo odwołane

Z powodu zbyt silnego wiatru odwołano kwalifikacje do niedzielnego konkursu Pucharu Świata w skokach narciarskich we włoskim Predazzo. Skoki zdążyło oddać 36 zawodników.

Pierwsza seria niedzielnego konkursu jest zaplanowana na godz. 17. Na starcie ma stanąć 59 zawodników.

W klasyfikacji generalnej PŚ prowadzi znakomicie spisujący się od początku sezonu Japończyk Ryoyu Kobayashi. Dotychczas wygrał dziewięć z 12 rozegranych konkursów. Lider o 491 punktów wyprzedza Piotra Żyłę. Kamil Stoch jest trzeci ze stratą 492 pkt.

Predazzo do pucharowego kalendarza wróciło po siedmioletniej przerwie. Kompleks skoczni Trampolino Dal Ben jest szczęśliwy dla Polaków. W 2003 roku dwa złote medale mistrzostw świata wywalczył tu Adam Małysz, a 10 lat później na dużym obiekcie triumfował Stoch. W 2013 roku biało-czerwoni wywalczyli jeszcze brązowy medal w konkursie drużynowym. Natomiast pięć lat temu mistrzem świata juniorów, zarówno indywidualnie, jak i drużynowo, został w Predazzo Wolny.