W klubie przy Reymonta trwa poszukiwanie inwestora, który wspomógłby klub w walce z ogromnym zadłużeniem. Prezes Rafał Wisłocki wraz z Bogusławem Leśnodorskim i Jarosławem Królewskim robią, co mogą, by krakowski zespół zagrał na wiosnę w Lotto Ekstraklasie. Bierni nie pozostają także kibice. Stowarzyszenie Socios Wisła Kraków zorganizowało zbiórkę, by choć trochę zasilić klubowe konto.

Pierwotnym celem było zebranie 50 tys. złotych. Udało się to bardzo szybko, kwota przekroczyła oczekiwania stowarzyszenia. Pierwszy przelew do klubu wyszedł na kwotę 173 tysięcy zł, następny będzie opiewał na minimum 112 tysięcy. Wielką hojnością wykazał się jeden z kibiców, który wspomógł "Biała Gwiazdę" kwotą 50 tysięcy. Stan zbiorki jest wciąż aktualizowany na Twitterze.

 

Długi klubu, wymagające natychmiastowej spłaty, wynoszą ponad 12,2 miliona złotych. To przede wszystkim zaległe pensje zawodników i opłaty za wynajem Stadionu Miejskiego. Na tę chwilę Królewski do spółki z Jakubem Błaszczykowskim i trzecią osobą wspomogli klub kwotą czterech milionów zł.