PlusLiga: Jurajscy Rycerze nie podołali w Jastrzębiu

Siatkówka

Jastrzębski Węgiel wygrał 3:1 (25:21, 25:15, 22:25, 25:14) z Aluronem Virtu Wartą Zawiercie w meczu piętnastej kolejki PlusLigi. W składzie gospodarzy zabrakło Salvadora Hidalgo Olivy i Pawła Ruska.

Dla obu ekip było to pierwsze starcie ligowe po dwóch tygodniach. Ani jedna ani druga jednak w tym czasie nie próżnowały. Jastrzębianie dwukrotnie zmierzyli się z ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle, a zawiercianie stanęli za to twarzą w twarz z reprezentacją Izreala.

 

Spotkanie to miało być jednym z najciekawszych w tej kolejce. Mierzyły się ze sobą trzeci i szósty zespół PlusLigi. Początek nie potwierdził tych oczekiwań. Już na starcie jastrzębianie uzyskali prowadzenie 3:1, które podwyższyli potem na 7:2. Gospodarze czuli się bardzo pewnie do samego końca utrzymując bezpieczny dystans punktowy, a ostatecznie wygrali 25:21.

 

Początek drugiej partii miał bardzo podobny przebieg. Przy zagrywce Grzegorza Kosoka jastrzębianie odskoczyli na cztery punkty. W pewnym momencie prowadzili już nawet 17:7. Drużyna z Zawiercia z Grzegorzem Boćkiem na czele nie potrafiła znaleźć recepty na gospodarzy i poniosła dotkliwą porażkę 15:25.

 

Wydawało się, że podopieczni trenera Roberto Santilliego pewnie zmierzają po zwycięstwo. Tak się jednak nie stało. W trzeciej odsłonie do głosu doszli przyjezdni i przedłużyli losy spotkania, jednak nie na długo. W kolejnym, czwartym secie ponownie gospodarze podkreślili swoją wyższość. Mimo nieobecności libero Pawła Ruska, który złamał palec i Salvadora Hidalgo Olivy, który według informacji portalu plusliga.pl nie trenuje już z drużyną, zespół przypieczętował zwycięstwo 25:14.

 

W następnym meczu Jurajscy Rycerze podejmą ONICO Warszawa. Jastrzębianie będą pauzować.


Jastrzębski Węgiel - Aluron Virtu Warta Zawiercie 3:1 (25:21, 25:15, 22:25, 25:14)

 

Jastrzębski Węgiel: Lukas Kampa, Julien Lyneel, Grzegorz Kosok, Dawid Konarski, Christian Fromm, Pior Hain, Jakub Popiwczak (L) oraz Nikodem Wolański

 

Aluron Virtu Warta Zawiercie: Michał Masny, Kamil Semeniuk, Krzysztof Rejno, Grzegorz Bociek, Marcin Waliński, Bartosz Gawryszewski, Taichiro Koga (L) oraz Arshdeep Dosanjh, Michał Żuk, Mateusz Malinowski, Alexandre Ferreira, Marcin Kania

 

MVP: Christian Fromm

CM, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze