Ryndak po raz trzeci w Zagłębiu Sosonowiec

Piłka nożna
Ryndak po raz trzeci w Zagłębiu Sosonowiec
fot. Cyfrasport

Dawid Ryndak został w poniedziałek piłkarzem zamykającego tabelę Zagłębia Sosnowiec. Ostatnio grał w 1-ligowej Puszczy Niepołomice. Pomocnik podpisał półtoraroczny kontrakt. Jest ósmym zawodnikiem pozyskanym przez sosnowiczan w styczniu.

- Cieszę się, że nasz wychowanek znalazł uznanie w oczach trenera i znowu możemy go zatrudnić. Doświadczenie w pracy z Dawidem każe przypuszczać, że wkrótce znowu wymyśli sobie gdzieś lepszą przyszłość, w innym miejscu, ale tak to już z nim jest. Jeśli podróże faktycznie kształcą, to wśród nas jest ktoś, kto wzbogaci zespół nie tylko sportowo, ale i intelektualnie, z czego oczywiście niezmiernie się cieszymy – oznajmił prezes klubu Marcin Jaroszewski cytowany przez oficjalną stronę klubu.

 

 

Pomocnik wrócił do Zagłębia po raz trzeci. - Chcę wywalczyć sobie miejsce w pierwszym składzie. Teraz wszystko w mojej głowie i nogach. Zrobię wszystko, by pomóc ukochanemu klubowi w utrzymaniu się w ekstraklasie – zadeklarował zawodnik, mający na koncie występy w Legionovii i Dolcanie Ząbki.

 

Ryndak jest ósmym zawodnikiem pozyskanym w styczniu przez beniaminka. Wcześniej umowy z Zagłębiem podpisali grecki obrońca Giorgos Mygas, gruziński napastnik Giorgi Gabedawa, dwóch Słowaków - Lukas Gressak (defensywny pomocnik) i Martin Toth (środkowy obrońca), napastnik Olaf Nowak z rezerw Zagłębia Lubin. Z Legii Warszawa wypożyczony został obrońca Tomasz Nawotka, a z kieleckiej Korony przyszedł pomocnik Mateusz Możdżeń.

 

Sosnowiczanie jesienią w 20 meczach zgromadzili zaledwie 12 punktów i zamykają tabelę. Do wiosennej części sezonu podopieczni trenera Valdasa Ivanauskasa będą się przygotowywali na zgrupowaniu w chorwackim Medulinie.

 

PN, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze