Świat sportu żegna Pawła Adamowicza. "Był człowiekiem, który doceniał sportowców"

Inne
Świat sportu żegna Pawła Adamowicza. "Był człowiekiem, który doceniał sportowców"
fot. PAP

Prezydent Gdańska Paweł Adamowicz, który został zaatakowany podczas 27. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, zmarł w poniedziałek. Żegna go świat sportu. "Zapamiętam go jako bardzo ciepłego człowieka, który doceniał sportowców" - napisała na Twitterze Monika Pyrek.

Tegoroczny finał WOŚP w Gdańsku zakończył się tragedią. Prezydent miasta został kilkukrotnie ugodzony nożem. W wyniku tego doznał poważnych obrażeń serca, przepony oraz jamy brzusznej. Chociaż przeszedł pięciogodzinną operację w Uniwersyteckim Centrum Klinicznym, to obrażenia okazały się zbyt poważne i prezydent zmarł.

 

Adamowicz od wielu lat wspierał sport. Wielokrotnie angażował się w organizację wielkich wydarzeń, m.in. Euro 2012, siatkarską Ligę Światową, mistrzostwa świata i Europy oraz lekkoatletyczny czempionat globu.

 

Środowisko sportowe żegna prezydenta Adamowicza na Twitterze. "Brak słów na to co się stało i co się dzieje w naszym kraju. Wyrazy współczucia dla całej rodziny Pana Prezydenta" - napisał reprezentant Polski w piłce nożnej Kamil Grosicki. "Nie mogę w to uwierzyć! Miałam nadzieję, że wygra tę batalię... Brak słów... Paweł Adamowicz RIP. Zapamiętam go jako bardzo ciepłego człowieka, który doceniał sportowców. Choćby podczas "Stu medali na sto lat Niepodległej". Dbał o swoje miasto" - napisała trzykrotna medalistka mistrzostw świata, wicemistrzyni Europy w skoku o tyczce Monika Pyrek.

 

CM, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze