Dla poznaniaka będzie to powrót do klatki Babilon MMA. W organizacji Tomasza Babilońskiego Niedzielski zadebiutował w czerwcu 2018 roku. Po kapitalnym boju pokonał w Ełku faworyta gospodarzy Mateusza Zawadzkiego. Niedzielski zaprezentował wtedy nie tylko mocne zapasy, które od zawsze były jego atutem, ale również dynamiczną stójkę. To właśnie po kopnięciu na korpus znokautował Zawadzkiego. Kilka miesięcy później "Niedziela" dopisał kolejne zwycięstwo, pokonując przez poddanie Mateusza Strzelczyka. Aktualnie poznaniak ma koncie 3 wygrane z rzędu. W całej karierze zanotował ich 11.

 

- Cieszę się, że w końcu trafiłem do organizacji, która zaoferuje mi stabilizację. To najlepsze rozwiązanie na tym etapie kariery. Jestem również zadowolony z doboru rywala - powiedział Niedzielski.

 

W Żyrardowie zawodnik poznańskiego klubu Czerwony Smok zmierzy się z reprezentantem Ukrainy. Gorshechnik należy do absolutnej czołówki kategorii lekkiej w swoim kraju. Pojedynki toczył głównie u siebie. Zawodnik Sokoła Chmielnicki może pochwalić imponującym rekordem. W zawodowej karierze odniósł 11 zwycięstw i doznał tylko 2 porażek.

 

Karta walk gali Babilon MMA 7 przedstawia się imponująco. W Żyrardowie wystąpią między innymi Michał Kita, Artur Głuchowski, Daniel Rutkowski, Łukasz Rajewski, Kamil Oniszczuk czy Guilherme Cadena Martins. W ostatnich dniach do karty walk wskoczyli również utalentowani Piotr Kacprzak i Dawid Śmiełowski. Kolejne nazwiska pojawią się w karcie wkrótce.

 

Bilety na galę można nabywać w serwisie eventim.pl.

 

Transmisję z tego wydarzenia będzie można oglądać na antenach grupy Polsat.

 

Karta walk:

 

120,2 kg: Michał Kita (17-10, 9 KO, 6 Sub) - Artur Głuchowski (6-5, 1 KO, 2 Sub)

65,8 kg: Daniel Rutkowski (6-2, 5 KO, 1 Sub) - Łukasz Rajewski (8-4, 5 KO, 1 Sub)

77,1 kg: Kamil Oniszczuk (6-0, 1 KO, 1 Sub) - Guilherem Cadena Martins (25-15, 2 KO, 21 Sub)

70,3 kg: Piotr Niedzielski (11-4, 3 KO, 5 Sub) - Alexander Gorshechnik (11-2, 5 KO, 2 Sub)

93 kg: Łukasz Sudolski (2-0, 1 KO) - Arkadiusz Jędraczka (7-13, 2 KO, 4 Sub)

67 kg: Piotr Kacprzak (1-0, 1 Sub) - Dawid Śmiełowski (3-0, 2 KO, 1 Sub)