Hiszpańskie media: Piątek przydałby się Realowi

Piłka nożna
Hiszpańskie media: Piątek przydałby się Realowi
fot. PAP

W ocenie kibiców i mediów z Hiszpanii ewentualny transfer Krzysztofa Piątka z Genoa CFC do Realu Madryt byłby dobrym rozwiązaniem dla pogrążonego w kryzysie klubu. Jako główne walory polskiego napastnika wymieniają młody wiek i szybki rozwój w światowej piłce.

Zdaniem pochodzącego z południowej Hiszpanii Jose Lopeza Piątek jest wciąż stosunkowo mało znanym graczem dla przeciętnego kibica La Liga. Wskazuje jednak, że prezentujący się słabo w rozgrywkach ligi hiszpańskiej Real Madryt musi zacząć stawiać na nowych zawodników i “pilnie potrzebuje skutecznych napastników”.

 

“Prezes "Królewskich" Florentino Perez dotychczas wydawał duże środki na pozyskanie głośnych nazwisk. Jak dowodzi jednak obecna sytuacja i słaby poziom prezentowany przez jego drużynę, znane nazwiska nie grają. Real potrzebuje szybko nowych zawodników, niekoniecznie głośnych nazwisk” - powiedział Lopez

 

Hiszpański kibic zaznaczył, że największą zaletą Piątka jest młody wiek. Wskazał, że madrycki Real potrzebuje wzmocnień w obliczu przeżywanego kryzysu i kontuzji Karima Benzemy. “Piątek daje szansę na lepszą skuteczność stołecznej ekipy” - dodał.

 

Inny kibic madryckiego Realu Francisco Silva przypomina, że wraz z lipcowym odejściem z ekipy "Królewskich" Cristiano Ronaldo zabrakło w niej skutecznego snajpera. Uważa, że lukę tę może wypełnić 23-letni polski napastnik, który w 21 meczach dla włoskiego klubu zdobył już 19 goli.

 

“Poza młodym wiekiem zaletą Piątka jest szybki rozwój. W ciągu zaledwie kilku miesięcy z gracza przeciętnego klubu w polskiej lidze stał się jednym z najskuteczniejszych piłkarzy na świecie. W Madrycie miałby jeszcze lepsze warunki do rozwoju” - powiedział PAP Silva.

 

Obaj kibice wskazują, że przejście Piątka do Realu jest znacznie bardziej możliwym scenariuszem niż rozważana latami kwestia transferu Roberta Lewandowskiego na Santiago Bernabeu.

 

Jednym z pierwszych dzienników, który ujawnił zainteresowanie władz Realu Krzysztofem Piątkiem, był stołeczny “El Espanol”. W serii artykułów opublikowanych na początku stycznia gazeta ujawniła, że były piłkarz Cracovii Kraków miałby pojawić się w szeregach “Królewskich” już podczas zimowego okna transferowego. We wtorek gazeta poddała w wątpliwość taki scenariusz.

 

We wtorek radio Cadena Ser i telewizja Telemadrid poinformowały, że w sprawie transferu Piątka prowadzone są już negocjacje między klubem z Genui a Realem Madryt. Odnotowały, że są one łatwiejsze w związku z obecnością włoskiej ekipy na zgrupowaniu w Murcji w południowo-wschodniej Hiszpanii.

 

We wtorek także sportowy dziennik “As” potwierdził zaawansowane rozmowy władz Realu w sprawie transferu Piątka. Gazeta wskazała, że wciąż nie jest jasne, czy polski napastnik miałby pojawić się w Madrycie jeszcze zimą, czy dopiero po zakończeniu obecnego sezonu.

 

W październiku wydawana w Katalonii “La Vanguardia” ujawniła, że po dobrym debiucie w Genui polski napastnik jest bacznie obserwowany przez kilka czołowych klubów świata, w tym zespoły z Hiszpanii. Wśród nich gazeta wymieniła wówczas Barcelonę.

 

We wtorkowym wydaniu “El Espanol” napisał tymczasem, że FC Barcelona nie zamierza walczyć o Piątka, ale innymi poważnymi konkurentami Realu do pozyskania “nowego Lewandowskiego” są obecnie Atletico Madryt oraz Borussia Dortmund.

kl, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze