Jędrzejczak z historycznym osiągnięciem. Jest pierwszą Polką w tym gronie

Inne
Jędrzejczak z historycznym osiągnięciem. Jest pierwszą Polką w tym gronie
fot. PAP

Otylia Jędrzejczak została pierwszą Polką, która trafiła Międzynarodowej Galerii Sław Pływania. Uroczysta ceremonia w Fort Lauderdale na Florydzie odbędzie się 15 maja. Jędrzejczak w dorobku ma trzy medale igrzysk w Atenach, w tym złoty na 200 m stylem motylkowym.

"Gdy pierwszy raz w życiu byłam na zgrupowaniu na Florydzie, odwiedziłam Międzynarodową Galerię Sław Światowego Pływania, czyli International Swimming Hall of Fame. Doskonale pamiętam, gdy oglądając umieszczone tam sylwetki zawodników powiedziałam, iż chciałbym kiedyś też się wśród nich znaleźć. I wiecie co? Dziś mogę z dumą napisać, że marzenia się spełniają, a cele realizują!" - skomentowała Jędrzejczak na swoim profilu na Facebooku.

 

Oprócz niej do Galerii wprowadzeni zostaną m.in.: Australijka Stephanie Rice, Niemka Britta Steffen i Amerykanin Jason Lezak.

 

Jędrzejczak to także była rekordzistka świata na 200 m stylem motylkowym. W jej bogatej kolekcji znajduje się siedem medali mistrzostw świata: dwa złote, trzy srebrne i dwa brązowe oraz 10 mistrzostw Europy (5-3-2). Trzykrotnie (2004-06) wygrała plebiscyt "Przeglądu Sportowego" na najlepszego sportowca roku w Polsce.

 

Galeria powstała w 1965 roku. Trafiają do niej wybitni sportowcy, trenerzy i działacze związani ze wszystkimi dyscyplinami pływackimi, czyli również piłką wodną, skokami do wody, pływaniem synchronicznym oraz na otwartym akwenie.

A.J., PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie