Krychowiak na celowniku wielkiego klubu

Piłka nożna
Krychowiak na celowniku wielkiego klubu
fot. Cyfrasport

Według informacji "Corriere dello Sport" Grzegorza Krychowiaka chce pozyskać AS Roma. Dyrektorem sportowym stołecznego klubu jest Monchi, który doskonale zna polskiego pomocnika z czasów jego gry w Sevilli. Hiszpan podobno orientuje się na jakich warunkach mógłby sprowadzić "Krychę" do "Wiecznego Miasta".

To właśnie hiszpański działacz w 2014 roku stał za transferem reprezentanta Polski do Sevilli. Krychowiak wówczas świetnie odnalazł się na Półwyspie Iberyjskim. Był wiodąca postacią drużyny ze stolicy Andaluzji. Po dwóch latach gry w Hiszpanii i udanym Euro 2016 przeniósł się do Paris Saint-Germain. Pobytu w paryskiej ekipie nie może jednak zaliczyć do udanych.

 

Teraz Monchi znowu chce nawiązać współpracę z Polakiem, który odrodził się po udanej rundzie jesiennej w Lokomotivie Moskwa. Jednak negocjacje, które planuje niebawem rozpocząć Hiszpan, będą bardzo trudne. Mimo, że Krychowiak jest do moskiewskiego klubu wypożyczony, to Rosjanie mają opcję pierwokupu, jeżeli blisko 29-letni pomocnik rozegra 10 spotkań. Na ten moment 59-krotny reprezentant Polski zdecydowanie przekroczył tę liczbę. Dotychczas wystąpił w 24 meczach Lokomotivu. Dla "Kolejarzy" strzelił jednego gola oraz zanotował cztery asysty.

 

Po zakończeniu sezonu Lokomotiv ma zapłacić PSG za wykupienie doświadczonego zawodnik 12 milionów euro. W przeszłości mówiło się już o zainteresowaniu ze strony Romy naszym rodakiem. Ostatecznie Krychowiaka wówczas przeniósł się na zasadzie wypożyczenia do West Bromwich Albion.

A.J., Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie