To właśnie hiszpański działacz w 2014 roku stał za transferem reprezentanta Polski do Sevilli. Krychowiak wówczas świetnie odnalazł się na Półwyspie Iberyjskim. Był wiodąca postacią drużyny ze stolicy Andaluzji. Po dwóch latach gry w Hiszpanii i udanym Euro 2016 przeniósł się do Paris Saint-Germain. Pobytu w paryskiej ekipie nie może jednak zaliczyć do udanych.

 

Teraz Monchi znowu chce nawiązać współpracę z Polakiem, który odrodził się po udanej rundzie jesiennej w Lokomotivie Moskwa. Jednak negocjacje, które planuje niebawem rozpocząć Hiszpan, będą bardzo trudne. Mimo, że Krychowiak jest do moskiewskiego klubu wypożyczony, to Rosjanie mają opcję pierwokupu, jeżeli blisko 29-letni pomocnik rozegra 10 spotkań. Na ten moment 59-krotny reprezentant Polski zdecydowanie przekroczył tę liczbę. Dotychczas wystąpił w 24 meczach Lokomotivu. Dla "Kolejarzy" strzelił jednego gola oraz zanotował cztery asysty.

 

Po zakończeniu sezonu Lokomotiv ma zapłacić PSG za wykupienie doświadczonego zawodnik 12 milionów euro. W przeszłości mówiło się już o zainteresowaniu ze strony Romy naszym rodakiem. Ostatecznie Krychowiaka wówczas przeniósł się na zasadzie wypożyczenia do West Bromwich Albion.