ZAKSA, wciąż niepokonana w PlusLidze, w obecnej edycji Ligi Mistrzów ograła u siebie VK CEZ Karlovarsko (3:0) i uległa na wyjeździe Azimut Leo Shoes Modena (1:3). Siatkarze Lube pokonali zarówno Modenę (3:0), jak i ekipę mistrza Czech (3:0).

 

Spotkanie zostanie rozegrane w Arenie Gliwice, która może pomieścić na trybunach ponad 13 tysięcy kibiców. W ekipie przyjezdnych aż roi się od gwiazd światowej siatkówki. Kubańczycy Simon Robertlandy i Yoandry Leal (wkrótce reprezentant Canarinhos), Dragan Stankovic z Serbii, Brazylijczyk Bruno Rezende, Cwetan Sokołow z Bułgarii, pochodzący z Kuby reprezentant Italii Osmany Juantorena – to najbardziej znani gracze Lube.

 

Włoską drużynę oglądaliśmy już w Polsce w obecnym sezonie. Podczas rozegranych na przełomie listopada i grudnia Klubowych Mistrzostw Świata zajęła drugie miejsce, ulegając w finale 1:3  Trentino Volley. We wcześniejszych spotkaniach siatkarze Lube pokonali m.in. PGE Skrę Bełchatów (3:1) oraz Asseco Resovię (3:1).

 

Dodatkowym smaczkiem będzie fakt, że ekipę Lube prowadzi od kilku tygodni Ferdinando De Giorgi. Włoch był w latach 2015–17 trenerem ZAKSY, którą doprowadził do dwóch tytułów mistrza Polski.

 

Relacja na żywo z meczu ZAKSA Kędzierzyn Koźle – Cucine Lube Civitanova na Polsatsport.pl od godziny 18.00.