Prezydent RP Andrzej Duda ogłosił, że dzień pogrzebu Adamowicza, zmarłego w poniedziałek na skutek odniesionych dzień wcześniej ran, będzie dniem żałoby narodowej. Nieoficjalnie podaje się, że uroczystości odbędą się w sobotę.

 

"Jeżeli faktycznie tak się stanie, to przeprowadzimy konkurs drużynowy w pełnej powadze, bez tradycyjnej oprawy muzycznej i zabawy, która niemal zawsze towarzyszy zakopiańskiej edycji PŚ. Niestety podobną sytuację przeżywaliśmy dwukrotnie - w 2006 i 2008 roku. Zawody się odbyły, ale z pełnym uszanowaniem ofiar tragedii, które wtedy zginęły" - przypomniał Kozak.

 

28 stycznia 2006 roku, w trakcie wystawy gołębi pocztowych zawalił się dach chorzowskiej hali Międzynarodowych Targów Katowickich. Zginęło wtedy 65 osób, ponad 170 zostało rannych. 23 stycznia dwa lata później w wyniku wypadku wojskowego samolotu CASA w Mirosławcu śmierć poniosło czterech członków załogi i 16 pasażerów.

 

Zapytany o konkurs indywidualny prezes TZN powiedział, że odbędzie się już w tradycyjnej konwencji. "Czyli z niezawodną ekipą Crowd Supporters, która od wielu lat doskonale prowadzi zabawę na trybunach Wielkiej Krokwi" - stwierdził Kozak.

 

Kwalifikacje do niedzielnego konkursu rozpoczną się w piątek o 18. Dzień później o godz. 16 rozegrany zostanie konkurs drużynowy.