Trwa zamieszanie wokół Stysiak. Zarząd PLS odpowiedział na słowa prezesa Chemika

Siatkówka
Trwa zamieszanie wokół Stysiak. Zarząd PLS odpowiedział na słowa prezesa Chemika
fot. PAP

Wciąż trwa zamieszanie wokół Magdaleny Stysiak. Spór młodej siatkarki i jej agenta Roberto Mogentale z Chemikiem Police nie został rozwiązany. Prezes klubu z Polic Paweł Frankowski zgłosił wątpliwości co do bezstronności PLS SA., czyli organu, który ma tę sprawę rozstrzygnąć. Na słowa prezesa odpowiedział zarząd Polskiej Ligi Siatkówki.

Przypomnijmy, że Stysiak pożegnała się z Chemikiem 21 grudnia mimo wiążącego do końca sezonu 2019/2020. Prezes Frankowski stwierdził ostatnio m.in., że problemem w rozstrzygnięciu konfliktu może być organ, który go rozstrzyga. Jest nim podmiot zarządzający ligą, czyli spółka akcyjna pod firmą Polska Liga Siatkówki SA, a nie Sąd Powszechny. Zarząd PLS opublikował oświadczenie w tej sprawie.

 

Oświadczenie Zarządu Polskiej Ligi Siatkówki:

 

Z dużym zaskoczeniem przeczytaliśmy wypowiedzi prezesa Chemika Police, pana Pawła Frankowskiego, zamieszczone w tekście pt. "Polska Liga Siatkówki SA rozstrzyga w sprawie Stysiak?".

 

Pragniemy przypomnieć władzom Chemika Police, oraz poinformować opinię publiczną, że to właśnie klub Chemik Police zwrócił się do Polskiej Ligi Siatkówki w grudniu 2018 roku z pisemnym wnioskiem o wszczęcie postępowania regulaminowego przeciwko zawodniczce pani Magdalenie Stysiak. We wniosku klub wniósł o ukaranie zawodniczki Magdaleny Stysiak w oparciu o naruszenie paragrafu 105 ust. 1 Regulaminu Profesjonalnego Współzawodnictwa w Piłce Siatkowej, polegające na bezpodstawnym zaprzestaniu wykonywania kontraktu sportowego z Klubem KPS Chemik Police.

 

W związku z tym informujemy, że zgodnie z Regulaminem jesteśmy zobligowani do rozpatrzenia wniosku klubu, a decyzja w tej sprawie zostanie wydana w najbliższy czwartek 17 stycznia.

 

Nie będziemy komentować dalszych informacji zawartych w tekście pt. „Polska Liga Siatkówki SA rozstrzyga w sprawie Stysiak?” podkreślając tylko nasze zaskoczenie faktem, iż klub który zwraca się do nas z pisemnym wnioskiem o wszczęcie postępowania regulaminowego, jest zaskoczony, iż to właśnie, zgodnie z Regulaminem, Polska Liga Siatkówki prowadzi takie postępowanie.

RM, Polsat Sport, lsk.pls.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze