Bielsa szpiegował wszystkich! Trener Klicha zaskoczył niesamowitą prezentacją na konferencji

Piłka nożna
Bielsa szpiegował wszystkich! Trener Klicha zaskoczył niesamowitą prezentacją na konferencji
fot. PAP

Afera szpiegowska z udziałem trenera Leeds United rozpętała burzę na Wyspach Brytyjskich. Marcelo Bielsa przyznał kilka dni temu, że wysłał swojego człowieka na trening Derby County i nie widział w tym nic złego. W środę poszedł nawet krok dalej. Na specjalnej konferencji prasowej poinformował, że takie praktyki stosował znacznie wcześniej.

W zeszły czwartek szkoleniowiec Derby County Frank Lampard był zmuszony przerwać trening swojej ekipy. Wszystko przez informacje o potencjalnym szpiegu, który miał przebywać na terenie ośrodka klubu. Okazało się to prawdą, a przy podejrzanym mężczyźnie znaleziono lornetkę, szczypce oraz zapasowe ubranie. Po wylegitymowaniu przez policje został puszczony wolno, ale niesmak pozostał. Dzień później Leeds United wygrało 2:0.

 

W środę charyzmatyczny szkoleniowiec zwołał specjalną konferencje prasową, na której chciał wyjaśnić całe zamieszanie. To zdecydowanie był teatr jednego aktora. Już na samym wstępie przyznał się, że wraz ze swoimi współpracownikami studiował treningi wszystkich przeciwników w Championship. Dlaczego? Według niego nie jest to nic złego, zwłaszcza że regulamin nie mówi precyzyjnie o takich przypadkach. Zapisek o tym, że "każdy klub powinien zachowywać się w stosunku do drugiego z największym zaufaniem" jest otwarty i może być różnie interpretowany.

Później Bielsa przeszedł do dalszej ofensywy. Ochoczo opowiadał o precyzyjnym rozkładaniu na czynniki pierwszej każdej z ekip Championship. Można powiedzieć, że był to darmowy pokaz, jak rozpracować przeciwnika. Szczególne wrażenie mogło zrobić omówienie sytuacji Derby County - czyli poprzedniego przeciwnika.

 

Argentyńczyk wyznał, że wziął pod lupę każdy mecz "Baranów" z poprzedniego sezonu. Na analizę każdego z nich potrzebował... czterech godzin! Nazwał to "profesjonalnym zachowaniem". Każdy piłkarz z aktualnej kadry Derby został solidnie prześwietlony, o czym Bielsa oczywiście wielokrotnie wspominał.

- Wstydzę się, że wam to mówię - stwierdził.

 

Prezentacja cieszyła się wielkim zainteresowaniem mediów. Bielsa kontynuował: wymienił formacje, w jakich występuje Derby, jacy piłkarze grali na konkretnych pozycjach oraz przeciwko jakim taktykom ta drużyna miała problemy.

 

Niewątpliwie Argentyńczyk skradł show i po raz kolejny zrobił wielkie zamieszanie. Jedni nazywają go pokręconym - w pozytywnym sensie - trenerem, a inni zarzucają mu, że mimo świetnego wystąpienia jego gablota z trofeami nie wygląda imponująco. Przy okazji wykonał też pracę za innych analityków, którzy w przyszłości będą musieli zająć się rozpracowaniem Derby County.

Tabela Championship.

jb, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze