Burmistrz Zakopanego o PŚ w skokach: Zostawcie samochody!

Zimowe
Burmistrz Zakopanego o PŚ w skokach: Zostawcie samochody!
fot. PAP

Burmistrz Zakopanego Leszek Dorula apeluje do kibiców skoków narciarskich, aby z uwagi na trudne warunki drogowe, zalegający śnieg i zamknięcie niektórych ulic, poruszać się po Zakopanem pieszo lub komunikacją zbiorową.

Zawody Pucharu Świata, w których udział zapowiedziało 74 skoczków z 17 krajów rozpoczną się w Zakopanem w piątek kwalifikacjami do niedzielnego konkursu indywidualnego. W sobotę na Wielkiej Krokwi rozegrana zostanie rywalizacja drużynowa.

 

- Zakopane gościć będzie największą sportową imprezę roku – Puchar Świata w skokach narciarskich. Spodziewamy się tysięcy kibiców, którzy w tych dniach odwiedzą nasze miasto, tworząc niepowtarzalną atmosferę zawodów i fetując wspaniałe wyniki polskich skoczków. Chcąc usprawnić poruszanie się po Zakopanem, w tym roku utrudnione dodatkowo przez intensywne opady śniegu, zwracam się z prośbą o pozostawienie samochodów przy hotelach i pensjonatach i w miarę możliwości poruszanie się pieszo lub korzystanie z komunikacji miejskiej – oświadczył burmistrz Zakopanego.

 

Znalezienie miejsca parkingowego może okazać się trudne i czasochłonne, a przejście pieszo z dowolnego miejsca w Zakopanem w rejon Wielkiej Krokwi nie zajmuje więcej niż kilkanaście minut.

 

Dodatkowym utrudnieniem dla kierowców będzie zamknięcie ulic i parkingów w okolicach skoczni narciarskiej. Organizatorzy sprzedali już wszystkie bilety, czyli 10 tysięcy na piątkowe kwalifikacje i po ok. 23 tysiące na każdy dzień zawodów.

PN, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze