Co dalej w sprawie konfliktu Filipa z kibicami Cerrad Czarnych? Klub wydał oświadczenie

Siatkówka

Klub Cerrad Czarni Radom wydał oświadczenie dotyczące wydarzeń z meczu 15. kolejki PlusLigi z Indykpolem AZS Olsztyn. Przypomnijmy, że atakujący radomskiej drużyny Michał Filip pokazał obraźliwy gest w kierunku sektora kibiców swojego zespołu. Po zakończonym spotkaniu został zaatakowany przez fanów w mediach społecznościowych.

Michał Filip nie należy do wiodących postaci Cerrad Czarnych w tym sezonie. Na co dzień jest zmiennikiem Maksima Żygałowa. W starciu z Indykpolem AZS Olsztyn zaprezentował się jednak znakomicie. Wywalczył dla swej drużyny 18 punktów, dwa z nich zdobył zagrywką, a trzy blokiem. Miał bardzo ważną dla losów tie-breaka serię czterech dobrych serwisów, gdy radomianie uzyskali przewagę 12:4. Został uznany najlepszym siatkarzem spotkania.

 

Mimo, że radomianom szło naprawdę dobrze, w trakcie meczu można było wyczuć napiętą atmosferę. Wszystko za sprawą konfliktu, który wytworzył się między atakującym, a grupą kibiców Cerrad Czarnych. Po nieudanej zagrywce atakujący pokazał środkowy palec w kierunku ich sektora. Jak się okazało ci również nie byli święci. Kryczeli z trybun "Jesteś zerem, zwykłym pozerem" w kierunku zawodnika.

 

"Czarni Radom Kibice" po meczu zamieścili na Facebooku następujący wpis:

 

"Od jakiegoś czasu wiele osób kieruje do nas pytania, dlaczego podczas ostatnich meczów nie prowadzimy dopingu, gdy jeden z zawodników wchodzi na zagrywkę.

 

Od początku sezonu jesteśmy świadkami dziwnych zachowań względem kibiców po zakończonych spotkaniach ze strony jednego z siatkarzy. Nie będziemy dłużej tolerować braku szacunku do nas, naszego dopingu i zaangażowania na meczach domowych, czy wyjazdach na drugi koniec Polski.

 

Opisywany "człowiek bez nazwiska" odwraca się do nas plecami/wiąże sznurówki/rozciąga się na boisku/siedzi na ławce itp., kiedy cała drużyna po wygranym, czy przegranym spotkaniu, podchodzi w naszą stronę i dziękuję nam za wsparcie.

 

Niestety po kolejnych wybrykach "gwiazdora" zostaliśmy zmuszeni do wyjaśnienia sytuacji. Z naszej strony wyszła chęć rozwiązania niezrozumiałego, jednostronnego konfliktu. Daliśmy czas ale w zamian doczekaliśmy się prowokacyjnego gestu podczas meczu z Rzeszowem oraz skandalicznego zachowania w dzisiejszym meczu.

 

Michał Filip - taryfa ulgowa się skończyła i będziemy teraz, przy każdej możliwej okazji, przypominać co o Tobie myślimy! W naszych oczach jesteś jedynie wkładem do koszulki.

 

MICHAŁ FILIP - NO NAME, NO HONOR, NO GAME !!!"

 

Klub zapowiedział, że nie zamierza lekceważyć tej sprawy. Zarząd zorganizował spotkanie z kibicami, a następnie wydał oświadczenie.

 

OŚWIADCZENIE KLUBU WKS CZARNI RADOM S.A.

 

W związku z ostatnimi wydarzeniami podczas niedzielnego (13 stycznia) meczu 15.kolejki PlusLigi w hali MOSiR w Radomiu, pomiędzy Cerrad Czarnymi Radom, a zespołem Indykpol AZS Olsztyn, władze klubu podjęły następujące działania.

 

Rada drużyny Cerrad Czarnych Radom wraz ze sztabem trenerskim, prezesem klubu WKS Czarni Radom S.A. oraz członkiem Rady Nadzorczej, we wtorek (15 stycznia) odbyła spotkanie z przedstawicielami grupy „Czarni Radom Kibice”. Celem spotkania było omówienie przyczyn, a także wyjaśnienie sytuacji pomiędzy zawodnikiem drużyny, a kibicami z „Sektora A”.

 

- Chcemy zapobiec podobnym sytuacjom, żeby nasze spotkania nie traciły na widowiskowości pod względem sportowym oraz organizacyjnym – zaznaczył prezes klubu WKS Czarni Radom S.A., Wojciech Stępień.

 

Jednocześnie klub informuje, że względem Michała Filipa za obraźliwe zachowanie wobec kibiców zostaną wyciągnięte konsekwencje zgodnie z zapisami kontraktu i regulaminu, który obowiązuje wszystkich zawodników drużyny Cerrad Czarnych Radom.

 

Obie strony ustaliły zgodne, że wulgaryzmy oraz niecenzuralne gesty nie mogą mieć miejsca na meczach drużyny Cerrad Czarnych Radom. Przedstawiciele grupy „Czarni Radom Kibice” dalej zamierzają aktywnie wspierać drużynę zarówno w meczach domowych, jak i wyjazdowych.

 

Drużyna Cerrad Czarni Radom oraz „Czarni Radom Kibice” dalej będą działać na sukces i jak najlepszy wizerunek klubu.

CM, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie