Czy Piątek poradzi sobie w Milanie?

Piłka nożna

Transfer Krzysztofa Piątka do AC Milan wydaje się na ostatniej prostej. Wicelider klasyfikacji strzelców Serie A przeniesie się do klubu, który walczy o europejskie puchary i odbudowanie reputacji potęgi sprzed lat. W cyklu "Prawda Futbolu" Roman Kołtoń sporządził krótką charakterystykę "Rossonerich" oraz ocenił szanse polskiego napastnika na sukces w klubie z San Siro.

Świetna postawa Piątka w pierwszej połowie sezonu zaowocowała zainteresowaniem najlepszych klubów z całej Europy. Na wyraźne prowadzenie w walce o podpis zawodnika wychodzi AC Milan, który negocjuje warunki kontraktu "Fabryką Futbolu" - agencją zawodnika. Kwota transferu 23-letniego ma oscylować wokół 40-45 milionów euro.

- Pieniądze, które proponuje Milan, robią wrażenie. Jeszcze większe wrażenie robi fakt, że ten chłopak miał piorunujące ostatnie pół roku. To konsekwencja doświadczenia zdobytego w ekstraklasie. Piątek to najlepszy przykład, że można zbudować zawodnika w ekstraklasie - zauważył Kołtoń.

AC Milan to drużyna na wyższym poziomie niż Genoa, stąd też oczekiwania wobec Polaka będą wyższe. W Genui zdobywał gole na potęgę. Pytanie, które zadają sobie eksperci to czy będzie w stanie przełożyć swoją formę na występy w klubie z San Siro? Jeśli z drużyny odejdzie Gonzalo Higuain, Polak zostanie pierwszym wyborem trenera. Zdaniem Kołtonia drużyna Gennaro Gatusso to dobre miejsce na dalszy rozwój, zważywszy na konkurencje, jaka go czeka.

- To absolutny hit transferowy. AC Milan to jeden z największych klubów w historii. Zespół, który święcił triumfy w latach 80, 90 i na początku XXI wieku. Jaka konkurencja czeka Polaka? Wiemy, że Gonzalo Higuain ma odejść do Chelsea, a to zawodnik Genoi ma być jego zastępstwem. W zespole jest także młody Patrick Cutrone, który wchodzi z ławki i strzela gole. Wydaje mi się, że będzie Piątek będzie mógł współpracować z Włochem. W Mediolanie są też dobrzy skrzydłowi, więc 23-letni napastnik będzie mógł "żyć" z dobrych podań - dodał ekspert Polsatu Sport.


Cała wypowiedź w załączonym materiale wideo.
Cały odcinek na kanale "Prawda Futbolu".

MM, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze