Liga Mistrzów: Pewne zwycięstwo Skry

PGE Skra Bełchatów wygrała na wyjeździe z Berlin Recycling Volleys 3:0 (25:21, 25:22, 25:23) w trzeciej kolejce siatkarskiej Ligi Mistrzów. To drugi triumf mistrzów Polski w europejskich pucharach w obecnym sezonie.

Skra Bełchatów przystępowała do 3. kolejki jako trzecia drużyna Grupy D z trzema punktami na koncie.  W pierwszym meczu mistrzowie Polski ograli 3:1 inną polską drużynę Trefl Gdańsk. Natomiast w kolejnym spotkaniu ulegli na wyjeździe w trzech setach belgijskiemu Greenyard Maaseik.

Pierwszą partię lepiej rozpoczęli goście z Bełchatowa, którzy wyszli na trzypunktowe prowadzenie (8:5). Zespół Roberto Piazzy kontrolował przebieg spotkania utrzymując przewagę nad berlińczykami do końca seta. Wielka zasługa w tym rozgrywającego Skry - Grzegorza Łomacza. Mistrzowie Niemiec popełniali wiele błędów własnych, a po jednym z nich najlepszy polski zespół miał piłkę setową. Chwilę później atak Jakuba Kochanowskiego zakończył premierową odsłonę, wygraną do 21.

W drugim secie od samego początku przeważali mistrzowie Polski (7:4). Później zaczęli popełniać błędy w ataku, a to wykorzystali nasi zachodni sąsiedzi. Najpierw doprowadzili do remisu po ataku Kyle'a Russela (10:10), żeby chwilę później wyjść na prowadzenie po asie serwisowym Samuela Tuia (13:11). Szkoleniowiec Skry zareagował błyskawicznie. Wziął czas na żądanie, który okazał się zbawienny dla dalszego przebiegu drugiej partii. Bełchatowianie nie tylko odrobili starty, ale także po serwisie Kochanowskiego wygrywali już 23:20. Gospodarze nie byli od tej pory tak skuteczni w polu zagrywki, a to po chwili przyniosło piłkę setową dla bełchatowian. Wygraną w drugiej partii przypieczętował Karol Kłos (25:22).

Bohaterem pierwszej części trzeciego seta był przyjmujący BR Volleys Tuia. Francuski przyjmujący nękał siatkarzy Skry raz po raz zmiennym serwisem (8:4). Mistrzowie Polski szybko jednak "wrócili" do gry. Łomacz popisał się kąśliwą zagrywką i za chwilę było już po 12. W dalszej części oba zespoły grały punkt za punkt i o zwycięstwie zdecydowała końcówka. W niej lepsi okazali się bełchatowianie. Potężny serwis Kochanowskiego w polu zagrywki dał Polakom piłkę meczową. Moment później Kropkę nad "i" postawił Renee Teppan i Skra wygrała trzecią partię do 23, a cały mecz 3:0.

Berlin Recycyling Volleys - PGE Skra Bełchatów 0:3 (21:25, 22:25, 23:25)

BR Volleys: Sebastian Kuhner, Adam White, Georg Klein, Samuel Tuia, Kyle Russell, Nicolas Le Goff - Dustin Watten (libero) - Nicolas Rossard, Linus Weber, Jeffrey Jendryk, Jan Zimmermann.

Skra: Grzegorz Łomacz, Renee Teppan, Karol Kłos, Jakub Kochanowski, Piotr Orczyk, Milad Ebadipour - Kacper Piechocki (libero).