Jurajscy Rycerze zajmują szóste, ostatnie miejsce gwarantujące udział w play-off, mając trzy punkty przewagi nad katowiczanami. W środowy wieczór GieKSa stanie przed szansą na dogonienie rywala z Zawiercia. Prestiżu dodaje także miejsce rozegrania meczu. Po raz pierwszy w sezonie domowe spotkanie GKS Katowice odbędzie w katowickim spodku. W ubiegłych latach dziesięciokrotnie gościli przeciwników na największym obiekcie na Śląsku.

Zawiercianie poprzednie spotkanie rozegrali zaledwie w poniedziałek. W wyjazdowym meczu przegrali z Jastrzębskim Węglem 1:3, więc mogą odczuwać lekkie zmęczenie. W zupełnie w innych nastrojach do starcia podejdą podopieczni Piotra Gruszki. Katowiczanie mogą odnieść trzecie zwycięstwo z rzędu, po pokonaniu Trefla Gdańsk (3:1) oraz Indykpol AZS Olsztyn (3:1).

Bilans rozegranych gier przemawia za drużyną gości. Aluron Virtu Warta wygrała dotychczas wszystkie potyczki z katowickim klubem. Czy zatem dobra dyspozycja i magia katowickiego Spodka pomoże GieKSie w odniesieniu pierwszego zwycięstwa nad ekipą Jurajskich Rycerzy? Przekonamy się w środowy wieczór.

Transmisja spotkania GKS Katowice - Aluron Virtu Warta Zawiercie od godziny 20.30 w Polsacie Sport.