Puchar Świata w Zakopanem bez wielkich gwiazd. Zabraknie "króla" Wielkiej Krokwi

Zimowe
Puchar Świata w Zakopanem bez wielkich gwiazd. Zabraknie "króla" Wielkiej Krokwi
fot. PAP

Polscy kibice oraz skoczkowie mają wielkie apetyty przed zawodami w skokach narciarskich w Zakopanem. W najbliższy weekend od 19 do 21 stycznia odbędą się dwa konkursy z cyklu Pucharu Świata. W zimowej stolicy Polski zabraknie jednak wielu głośnych nazwisk...

Pretendentów do zwycięstwa w konkursie indywidualnym jest kilku. Obok fenomenalnego w tym sezonie lidera klasyfikacji generalnej - Japończyka Ryoyu Kobayashi, który wygrał już dziewięć konkursów - duże szanse na zwycięstwo mają Kamil Stoch i Dawid Kubacki. Ten drugi podczas pierwszego od siedmiu lat weekendu z Pucharem Świata we włoskim Predazzo był odpowiednio drugi oraz zanotował historyczne zwycięstwo. Dobrze spisał się również skoczek z Zębu, który dwukrotnie stawał na najniższym stopniu podium.

 

W konkursie drużynowym zdecydowanym faworytem są Biało-Czerwoni. Skoczkowie Stefana Horngachera prowadzą w klasyfikacji Pucharu Narodów z 2277 punktami. O 138 mniej zdobyli Niemcy, którzy nie mają jednak powodów do zadowolenia...

 

Nasi zachodni sąsiedzi pojadą do Zakopanego bez najlepszego skoczka sezonu 14/15 Severina Freunda. W składzie nie znajdzie się również mistrz olimpijski z Pjongczangu Andreas Wellinger.  Pod Tatrami zabraknie również "króla" Wielkiej Krokwi -  Austriaka Gregora Schlierenzauera, który aż pięciokrotnie zwyciężał na tym obiekcie. Z powodu słabej formy konkursy "odpuścili" sobie również Słoweniec Peter Prevc oraz Norweg Daniel-Andre Tande.

 

W dniach 19-21 stycznia odbędzie się wielkie święto skoków narciarskich w Zakopanem. Na piątek organizatorzy zaplanowali kwalifikacje do niedzielnego konkursu indywidualnego. Natomiast w sobotę skoczkowie będą rywalizować w zawodach drużynowych.

PN, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie