Puchar Króla: Atletico odpadło po szalonym rewanżu

Piłkarze Atletico Madryt dwukrotnie wychodzili na prowadzenie w rewanżowym spotkaniu 1/8 finału Pucharu Króla z Gironą, ale nie zdołali utrzymać korzystnego wyniku. Remis 3:3 na własnym boisku przy 1:1 na terenie rywala oznacza, że podopieczni Diego Simeone odpadli z rozgrywek.

Atletico objęło prowadzenie po 12. minutach za sprawą Nikoli Kalinica. Goście zdołali wyrównać jeszcze przed przerwą, a do siatki trafił Valery Fernandez. Sytuacja "Rojiblancos" znacznie się pogorszyła, kiedy gola na 2:1 dla Girony strzelił łączony z transferem do Barcelony Cristhian Stuani.

Wtedy na boisku pojawił się Antoine Griezmann. Do końca pozostało 30 minut, a Atletico potrzebowało dwóch bramek. Najpierw do siatki trafił Angel Correa, a później właśnie Griezmann wyprowadził swoją ekipę na prowadzenie.

Na dwie minuty przed końcem dość niespodziewanie Girona znowu wyrównała. Gola strzelił Seydou Doumbia. Na to trafienie Atletico nie znalazło już odpowiedzi.

Co ciekawe, od 2017 roku obie ekipy rozegrały ze sobą pięć spotkań. Wszystkie zakończyły się remisami!

Zmartwieniem dla Simeone może też być uraz Saula Nigueza.

Atletico Madryt - Girona 3:3 (1:1)

Bramki: Kalinic 12, Correa 62, Griezmann 84 - Fernandez 37, Stuani 59, Doumbia 88.

Atletico: Adan - Arias, Gimenez, Godin, Juanfran (67 Lucas) - Koke (61 Griezmann), Thomas, Saul (56 Rodrigo), Lemar - Correa, Kalinic.

Girona: Iraizoz - Ramalho, Espinosa, Muniesa - Porro, Granell (73 Pons), Luiz, Fernandez - Garcia - Lozano (68 Doumbia), Stuani (82 Garcia).

Żółte kartki: Lucas, Griezmann - Iraizoz, Porro.