Z numerem pierwszym pojedzie obrońca tytułu Sebastien Ogier, który w Monte Carlo triumfował już sześć razy. Francuz, sześciokrotny mistrz świata od sezonu 2019 wrócił do zespołu Citroena i pojedzie C3 WRC. Poprzednio triumfował w barwach ekipy Volkswagena (cztery razy) i M-Sport (dwa razy jadąc Fordem Fiestą WRC).

 

Na liście opublikowanej przez Automobile Club de Monaco z numerem dziewiątym znalazł się dziewięciokrotny mistrz świata Francuz Sebastien Loeb (siedmiokrotny zwycięzca Monte Carlo), który w wybranych rundach mistrzostw świata będzie w tym roku reprezentował barwy ekipy Hyundaia.

 

W zespole Citroena, obok Ogiera, będzie jeździł Fin Esapekka Lappi. Barw Toyoty będą bronić Fin Jari-Matti Latvala, Estończyk Ott Tanak i Brytyjczyk Kris Meeke.

 

Za kierownicą Forda Fiesty WRC w zespole M-Sport pojadą Walijczyk Elfyn Evans i Fin Teemu Suninen. W czwartym zespole fabrycznym - Hyundai - znaleźli się wicemistrz świata Belg Thierry Neuville, Norweg Anders Mikkelsen i Loeb. Ten ostatni w Monte Carlo wystartuje bezpośrednio po powrocie z Rajdu Dakar.

 

W sezonie 2019 w programie mistrzostw świata WRC jest 14 imprez.