Superpuchar Włoch dla Juventusu! AC Milan pokonany po golu Ronaldo

Piłkarze Juventusu Turyn pokonali AC Milan 1:0 w meczu o Superpuchar Włoch, który odbył się w Dżuddzie w Arabii Saudyjskiej. Bramki zwycięskiej drużyny strzegł Wojciech Szczęsny, a jedynego gola w 61. minucie zdobył Portugalczyk Cristiano Ronaldo.

Juventus w sezonie 2017/18 zdobył podwójną koronę. W finale Pucharu Włoch pokonał "Rossonerich" 4:0, a w środę ponownie okazał się lepszy. Ronaldo wykorzystał błąd mediolańskiej defensywy i po zagraniu Miralema Pjanica z sześciu metrów głową skierował piłkę do siatki.

Milan był zespołem wyraźnie słabszym, a w dodatku od 73. minuty musiał sobie radzić bez jednego zawodnika. Czerwoną kartką za faul na Emre Canie ukarany został Franck Kessie.

To ósmy triumf turyńczyków w rywalizacji o Superpuchar Włoch. Żadna drużyna nie zdobywała go częściej. Wcześniej wywalczyli go w 1995, 1997, 2002, 2003, 2012, 2013 i 2015 roku.

Juventus - AC Milan 1:0 (0:0)

Bramka: Ronaldo 61.

Juventus: Szczęsny - Cancelo, Bonucci, Chiellini, Alex Sandro - Matuidi, Pjanic (65 Can), Bentancur (86 Bernardeschi) - Costa (89 Khedira), Dybala, Ronaldo.

AC  Milan: Donnarumma - Calabria, Zapata, Romagnoli, Rodriguez - Kessie, Bakayoko, Paqueta (71 Borini) - Castillejo (71 Higuain), Cutrone (79 Conti), Calhanoglu.

Żółte kartki: Alex Sandro, Pjanic, Dybala - Calhanoglu, Castillejo, Calabria, Rodriguez.

Czerwona kartka: Kessie.