Kolejny zawodnik Wisły trafi do Jagiellonii?

Piłka nożna
Kolejny zawodnik Wisły trafi do Jagiellonii?
fot. Cyfrasport

W środę kontrakt z Jagiellonią Białystok podpisał Zoran Arsenić, a już dzień później w jego ślady może pójść Martin Kostal. Jak wynik z informacji katowickiego "Sportu" niespełna 23-letni Słowak w czwartek przejdzie badania medyczne w klubie z Podlasia. Wicemistrzowie Polski za transfer utalentowanego ofensywnego pomocnika mają zapłacić 350 tysięcy euro oraz oddać w rozliczeniu Lukasa Klemenza.

Zawodnika, który trafił do Wisły w lipcu 2017 roku chciał pozyskać również najbardziej utytułowany węgierski klub - Ferencvaros Budapeszt. Jednak sam Kostal wolał pozostać w Polsce i wybrał ofertę "Dumy Podlasia", która zaproponowała krakowianom satysfakcjonującą ofertę. Oprócz pieniędzy otrzymają również środkowego obrońcę - Klemenza.

 

Wisła liczyła, że Kostal zostanie w stolicy Małopolski. Jednak obecni szefowie "Białej Gwiazdy" uznali, że sprzedaż będzie dla nich korzystniejsza. Ponadto jego kontrakt wygasa wraz z końcem czerwca tego roku, więc po sezonie Słowak byłby to wzięcia za darmo.

 

Gracz, który do krakowskiej ekipy dołączył półtora roku temu ze Spartaka Trnawa rozegrał dla niej 25 spotkań. Strzelił dwie bramki oraz zanotował pięć asyst. Kostal otrzymał prawdziwą okazję pokazania swoich umiejętności za kadencji Macieja Stolarczyka. Wcześniej sporadycznie meldował się na boisku.

 

Wisłę już wcześniej opuścili Zdenek Ondrasek, Dawid Kort, Jakub Bartkowski oraz wymieniony wyżej Arsenić.

A.J., Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze