W rozegranych dotychczas 11 spotkaniach ekstraklasy siatkarek zespół KSZO odniósł jedynie dwa zwycięstwa – oba po 3:1 - z #Volley Wrocław oraz Radomką Radom. "Jest pewien niedosyt, było parę meczów w których niewiele brakło, można było przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Jest jak jest, wiemy gdzie popełniliśmy błędy, ja systematycznie spotykam się z trenerami i rozmawiamy na ten temat" – podkreślił Buszkiewicz.
 
W ostatnich dniach z drużyną KSZO pożegnały się dwie zawodniczki – kapitan zespołu Anna Miros przeszła do Energii Kalisz, a przyjmująca Paula Słonecka, ze względu na opóźnienia w realizowaniu przez klub zobowiązań finansowych, zdecydowała się na rozwiązanie kontraktu.
 
Jak przyznał Buszkiewicz, w ciągu najbliższych dni, w ramach promocji miasta, klub ma otrzymać pieniądze z ostrowieckiego magistratu, dlatego problemy finansowe zespołu są jedynie przejściowe. Podkreślił również, że pracuje nad wzmocnieniem drużyny.
 
"Prowadzimy rozmowy, od tygodnia jest w Ostrowcu Angielka, która grała cztery lata w Stanach Zjednoczonych w lidze uniwersyteckiej. W najbliższych dniach podejmiemy decyzję o tym, czy podpiszemy z nią umowę" – mówił Buszkiewicz.
 
W tym roku podopieczne trenera Frantiska Bockaya pierwsze spotkanie rozegrają dopiero w niedzielę z BKS Bielsko-Biała, ponieważ wcześniej zaplanowane mecze z Developresem Rzeszów i Radomką – na prośbę rywali – zostały przełożone.
 
Niedzielny mecz KSZO z BKS rozpocznie się w Bielsku-Białej o godzinie 18.00.