Młody polski obrońca opuści Bayer Leverkusen

Piłka nożna
Młody polski obrońca opuści Bayer Leverkusen
fot. CyfraSport

Obecność w dużym klubie nie zawsze musi działać na zawodnika pozytywnie. O takim scenariuszu przekonał się Jakub Bednarczyk, który jest zawodnikiem Bayeru Leverkusen, jednak w tym sezonie na boisku spędził zaledwie... osiem minut. 20-latek może trafić do FC St. Pauli.

Bednarczyk jest zawodnikiem Bayeru od 2011 roku: wtedy to rozpoczął wspinaczkę po kolejnych szczeblach młodzieżowych, by w 2018 roku trafić do seniorskiego zespołu jednej z najbardziej uznanych marek Bundesligi.
 
Ciężko jednak nazwać 20-letniego obrońcę częścią pierwszego zespołu Aptekarzy, bowiem w tym sezonie w oficjalnych spotkaniach zagrał tylko... osiem minut. Pojawił się na boisku na końcowe minuty ostatniego starcia grupowego Ligi Europy przeciwko Larnace.
 
Prawy defensor ma umowę ważną tylko do 30 czerwca 2019 roku, jednak może zmienić barwy klubowe jeszcze zimą. Zastępstwo swojego etatowego zawodnika Luki Zandera widzi w młodzieżowym reprezentancie Polski FC St. Pauli, a więc zespół, który walczy o awans do elity. "Piraci" z Hamburga zajmują trzecie miejsce w tabeli 2. Bundesligi.
 
Według "Hamburger Morgenpost" Bayer ma zachować opcję pierwokupu. Zawodnikami St. Pauli są między innymi Alexander Meier i Ryo Miyaichi.
ch, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze