Pogoń będzie miała swojego Ronaldo?

Piłka nożna
Pogoń będzie miała swojego Ronaldo?
fot. Cyfrasport

Pogoń Szczecin przebywa aktualnie na zgrupowaniu w tureckim Belek, na którym trenuje z nią również czarnogórski obrońca. "Portowcy" zaprosili na testy 22-letniego Ronaldo Rudovicia. Rosłemu zawodnikowi w najbliższym czasie będzie się przyglądał trener Kosta Runjaic oraz jego sztab szkoleniowy.

Mierzący 198 cm wzrostu ma podwójne obywatelstwo (amerykańskie i czarnogórskie). Blisko dwumetrowiec występuje na pozycji środkowego obrońcy. Jest zawodnikiem Otrantu występującego w II lidze czarnogórskiej. W tym sezonie rozegrał 14 meczów, w których strzelił 2 gole. Wcześniej reprezentował barwy chorwackiego NK Novigrad, albańskiego Vllaznia oraz niemieckiego Waldhof Mannheim.

 

- Piłkarz bardzo chciał zaprezentować się sztabowi szkoleniowemu. Sam sfinansował swój przyjazd do Belek. Zgodziliśmy się na jego treningi. Trenerzy ocenią jego ewentualną przydatność – powiedział Dariusz Adamczuk w rozmowie z oficjalnym serwisem Pogoni. Rudović być może zastąpi w drużynie Laszę Dwaliego, którego chce pozyskać najbardziej utytułowany węgierski klub - Ferencvaros Budapeszt.   

 

Szczecinianie po 20. kolejach zajmują 5. miejsce w tabeli Ekstraklasy. Dotychczas zgromadzili 31 punktów.

A.J., Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie