Szczypiorniści z polskiej ligi nominowani do tytułu Zawodnika Roku

Piłka ręczna
Szczypiorniści z polskiej ligi nominowani do tytułu Zawodnika Roku
fot. PAP

Dwaj zawodnicy występujący w polskiej ekstraklasie otrzymali nominacje do tytułu Zawodnik Roku 2018. Listę opublikowała na swojej stronie internetowej Europejska Federacja Piłki Ręcznej (EHF). Wśród wyróżnionych znaleźli się Czech Ondrej Zdrahala z Orlen Wisły Płock oraz Hiszpan Alex Dujszebajew z PGE Vive Kielce.

Do tytułu nominowano dziesięciu zawodników, którzy w 2018 roku wybierani byli graczami miesiąca. Środkowy rozgrywający drużyny z Płocka został wyróżniony w styczniu, prawy rozgrywający zespołu z Kielc we wrześniu. Orlen Wisła pochwaliła się nominacją dla Zdrahali na swoim profilu na Twitterze, zamieszczając na nim twitta stworzonego przez EHF. 

Wśród nominowanych jest dwóch szczypiornistów, którzy tytuły zawodnika miesiąca zdobywali dwukrotnie. W lipcu i sierpniu uznanie fachowców zdobył Szwed Ludvig Hallback z Ystads IF, a w lutym i grudniu Szwajcar Andy Schmid z Rhein-Neckar Löwen.

 

Najlepszego gracza miesiąca wybierali zajmujący się piłką ręczną dziennikarze z całej Europy. Wybór Zawodnika Roku oddano w ręce kibiców. Głosy można oddawać do 6 lutego na oficjalnej stronie internetowej Europejskiej Federacji Piłki Ręcznej. 

WŁ, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze