Wróbel: Nie zmarnuję szansy od tylu dobrych ludzi

Inne
Wróbel: Nie zmarnuję szansy od tylu dobrych ludzi
fot. PAP

Agata Wróbel po raz kolejny zwróciła się do kibiców, tym razem na Facebooku. - Nie zmarnuję szansy od tylu dobrych ludzi. Obiecuję. Proszę tylko o czas - napisała Wróbel w czwartek na portalu społecznościowym.

"Muszę doprowadzić się do dobrego stanu psychicznego. Wierzcie lub nie, to wymaga czasu i walka na pomoście trwa. Nie poddam się, bo wiem, że mam o co walczyć! Potrzebuję tylko teraz od tego wszystkiego, co mnie naprawdę onieśmieliło, spokoju, psychicznej stabilizacji i uporania się z moimi zmorami. Nie zmarnuję szansy od tylu dobrych ludzi. Obiecuję. Proszę tylko o czas" - napisała Agata Wróbel w czwartek na Facebooku.

 

W poniedziałek PZPC poinformował w oświadczeniu o "ciągłej gotowości pomocy" dla znajdującej się w trudnej sytuacji Wróbel.

 

"Wczytując się w jej dramatyczne prośby o pomoc, rozumiemy delikatność sytuacji oraz osobisty dramat. Apelujemy do zawodniczki, by nawiązała z nami kontakt, zechciała porozmawiać, by przyjęła ofertę pomocy. Jednocześnie PZPC wyraża podziękowania i wdzięczność Panu Witoldowi Bańce (...), który jako pierwszy zadeklarował pomoc dla zawodniczki" - napisano wówczas w komunikacie związku.

 

PZPC przypomniał, że federacja już wcześniej nie była obojętna na problemy Wróbel. Jak jednak dodał, aby pomoc okazała się skuteczna, "potrzebna jest wola obydwu stron".

 

Była znakomita sztangistka w swoim apelu napisała niedawno o trudnej sytuacji finansowej i przyznała m.in., że choruje na cukrzycę, zmaga się również z depresją.

 

"Kiedy odnosiłam sukcesy, starałam się pomagać ludziom wokół mnie. (...) Teraz znajduję się w sytuacji, w której mam na sobie stres związany z wieloma zobowiązaniami finansowymi przez naiwność, dobre serce, a także z powodu wielu innych rzeczy, które wydarzyły się w moim życiu. (...) Choruję na cukrzycę i mam neuropatię cukrzycową, która powoduje ciągły ból w moich rękach i stopach. Muszę codziennie przyjmować silne środki przeciwbólowe. Koszty tych leków są kolejnym obciążeniem. Głęboka depresja, lęki i napady paniki towarzyszą mi codziennie. Szukam pomocy, aby móc stanąć na nogi, spłacić zobowiązania, odnaleźć siebie sprzed lat" - to fragment jej komentarza do akcji na portalu aukcyjnym, gdzie prowadzono dla niej zbiórkę pieniędzy.

 

37-letnia obecnie Wróbel zdobyła dwa medale olimpijskie w kategorii powyżej 75 kg: w 2000 roku w Sydney srebro, a cztery lata później w Atenach - brąz. Była również m.in. mistrzynią świata i trzykrotną mistrzynią Europy. Pod koniec 2010 roku ogłosiła zakończenie kariery.

psl, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze