Anwil Włocławek - Arka Gdynia. Transmisja w Polsacie Sport

Koszykówka
Anwil Włocławek - Arka Gdynia. Transmisja w Polsacie Sport
fot. Cyfrasport

Pora na hit Energa Basket Ligi! Mistrzowie Polski, Anwil Włocławek podejmą jednego z pretendentów do tytułu, Arkę Gdynia. Transmisja w Polsacie Sport w sobotę od 12:30.

Anwil w Energa Basket Lidze pokazuje się z najlepszej możliwej strony - wygrał już 10 meczów z rzędu! Arka niedawno uległa Polskiemu Cukrowi, więc ta seria w przypadku tej drużyny nie jest tak okazała. Trzeba jednak pamiętać, że gdynianie w pierwszym spotkaniu z ekipą trenera Igora Milicicia zwyciężyli 98:89. Tamto starcie było popisem Krzysztofa Szubargi i Dariusza Wyki, którzy rzucili po 22 punkty. Dla gości 21 punktów zanotował wtedy Michał Michalak.

 

Arka ma małe problemy z kontuzjami - ciągle nie mogą zagrać Mikołaj Witliński i Robert Upshaw. To zdecydowanie zmniejsza możliwości rotacji pod koszem, a więcej będzie zależało od Adama Łapety, Dariusza Wyki i Filipa Dylewicza. W Anwilu do pełni sił dochodzi Kamil Łączyński, ale od pewnego czasu regularnie pojawia się na parkiecie. Na boisku na pewno zabraknie za to Igora Wadowskiego.

Josh Bostic i James Florence - jeśli myśli się o zwycięstwie z drużyną z Gdyni, to trzeba mieć pomysł, jak powstrzymać tych dwóch graczy. Szczególnie Bostic to w Energa Basket Lidze niezwykle groźny zawodnik - zdobywa średnio 16,6 punktu na mecz przy imponującej skuteczności rzutów - 66,7 proc. za dwa i 43,1 proc. za trzy punkty. Florence z kolei niedawno aż 10 razy trafił z dystansu (w spotkaniu z Kingiem w Szczecinie), a jego łatwość w oddawaniu rzutów z dużych odległości jest powszechnie znana.

 

Anwil również ma świetnych strzelców - i trener Przemysław Frasunkiewicz doskonale o tym wie. Michał Michalak wrócił do Energa Basket Ligi i z meczu na mecz pokazuje, że nie marnował czasu w Hiszpanii. Rozwinął się, a rywale powinni uważać teraz również na jego efektowne wejścia na kosz. Do tego dochodzi jeszcze oczywiście Chase Simon, który ostatnich dwóch meczów być może nie zaliczy do udanych, ale ogólnie jest to dla niego udany sezon.

 

Do Hali Mistrzów wróci po raz pierwszy od kilku lat Deividas Dulkys, była gwiazda Anwilu. W Arce nie jest aż tak ważnym zawodnikiem jak w sezonie 2013/2014, ale wnosi sporo doświadczenia i jest ważną częścią rotacji zespołu. Jak przywitają go kibice z Włocławka? Na pewno bardzo ciekawie zapowiada się również rywalizacja na pozycji rozgrywającego pomiędzy Kamilem Łączyńskim a Krzysztofem Szubargą. Ważne będzie także to, czy Josip Sobin będzie w stanie przechytrzyć straszącego blokiem Adama Łapetę.

 

Transmisja spotkania Anwil Włocławek - Arka Gdynia w sobotę od 12:30 w Polsacie Sport.

jb, plk.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze