Chwile grozy w Brazylii. Piłkarz porażony piorunem (WIDEO)

W meczu młodzieżowych rozgrywek brazylijskiej ligi doszło do bardzo groźnej sytuacji. Zawodnik Agua Santa, Henrique został porażony piorunem podczas ulewy nad stadionem w mieście Diadema. Zawodnik trafił do szpitala, jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Podczas spotkania Atletico Mineiro - Auqa Santa trwała ulewna burza. Pomimo kiepskich warunków atmosferycznych zawodnicy kontynuowali grę. W doliczonym czasie gry drugiej połowy piłkarz Aqua Henrique upadł w pobliżu ławki rezerwowych swojej drużyny. Jak wskazały powtórki telewizyjne, zawodnik został porażony piorunem. Sędzia przerwał spotkanie i nakazał zawodnikom zejść z boiska.

Przerażeni koledzy z zespołu szybko wezwali służby medyczne. Pierwszej pomocy udzielili lekarze klubowi, następnie na boisko wjechała karetka. Po chwili piłkarz o własnych siłach wstał i wsiadł do ambulansu. Kilka godzin po zakończeniu spotkania klub Aqua Santa podał informację, że Henrique został wypisany ze szpitala i jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Oprócz młodego piłkarza Aqua, na ból głowy od błyskawicy skarżył się bramkarz Altetico Mineiro Matheus Mendes, który nie potrzebował wizyty w szpitalu. Golkiper dokończył spotkanie, które po interwencji lekarzy zostało wznowione, a jego drużyna wygrała z 1:0.