PlusLiga: Cerrad Czarni ograli Cuprum

W meczu 16. kolejki PlusLigi siatkarze Cerrad Czarnych Radom wygrali z Cuprum Lubin 3:1. Podopieczni Marcelo Fronckowiaka zdołali wygrać trzecią partię, ale w pozostałych przewaga gospodarzy była wyraźna.

W premierowej odsłonie, po wyrównanym początku (8:8), przewagę zaczęli budować siatkarze z Radomia (13:10, 16:11). W końcówce gospodarze kontrolowali sytuację na parkiecie. Norbert Huber ze środka wywalczył piłkę setową (24:19), a skuteczny atak Michała Filipa zakończył tę partię (25:20).

Drugi set długo toczył się przy przewadze siatkarzy z Radomia (8:6, 16:12), przyjezdni zdołali jednak odrobić straty (19:19). Wydawało się, że tym razem będziemy świadkami emocjonującej rywalizacji w końcówce. Nic z tego. Radomianie wygrali trzy kolejne piłki (22:19), dwa kolejne punkty dopisali na swoje konto po błędach rywali, a seta zakończył skuteczny atak Maksima Żygałowa (25:20).

Od początku trzeciej partii oglądaliśmy załamanie gry radomian, co bezwzględnie wykorzystali rywale. Rozpoczęło się od dobrych zagrywek Igora Grobelnego (1:5), później przyjmujących gospodarzy sprawdził jeszcze Mariusz Marcyniak i początkowa przewaga gości była znacząca (2:9). W dalszej części dystans jeszcze się powiększył, a w końcówce wzrósł do dziesięciu oczek (9:19). Autowy atak Tomasz Fornala ustalił wynik na 15:25.

W czwartym secie skuteczna zagrywka była mocną bronią radomian, którzy uzyskali prowadzenie (8:4, 10:6).  Po dobrym otwarciu, siatkarze Cerrad Czarnych spokojnie zmierzali po zwycięstwo, jeszcze powiększając przewagę (15:8, 18:11). Piłkę meczową wywalczył Filip (24:16), a seta (25:17)  i całe spotkanie zakończył skuteczny atak ze środka w wykonaniu Alena Pajenka.

Najwięcej punktów: Michał Filip (20), Tomasz Fornal (17), Wojciech Żaliński (11), Alen Pajenk (10) – Cerrad Czarni; Masahiro Yanagida (14), Luke Smith (13), Damian Boruch (10) – Cuprum. Siatkarze Cerrad Czarnych odnieśli dziesiąte zwycięstwo w obecnym sezonie. MVP: Michał Filip (drugi mecz z rzędu ze statuetką dla atakującego radomian).

Przed meczem siatkarze i kibice zgromadzeni w hali MOSiR w Radomiu uczcili minutą ciszy pamięć tragicznie zmarłego prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza.

Cerrad Czarni Radom – Cuprum Lubin 3:1 (25:20, 25:20, 15:25, 25:17)

Cerrad Czarni: Michał Filip, Tomasz Fornal, Norbert Huber, Alen Pajenk, Dejan Vincic, Wojciech Żaliński - Michał Ruciak (libero) - Reto Giger, Kamil Kwasowski, Michał Ostrowski, Maksym Żygałow

Cuprum: Damian Boruch, Maciej Gorzkiewicz, Adrian Patucha, Luke Smith, Przemysław Smoliński, Masahiro Yanagida - Jędrzej Gruszczyński (libero) - Filip Biegun, Igor Grobelny, Mariusz Marcyniak, Kert Toobal, Jakub Ziobrowski.

Terminarz i plan transmisji pozostałych meczów 16. kolejki PlusLigi:

2019-01-19: Aluron Virtu Warta Zawiercie – ONICO Warszawa (sobota, godzina 14.45; transmisja – Polsat Sport)
2019-01-19: Chemik Bydgoszcz – ZAKSA Kędzierzyn-Koźle (sobota, godzina 20.30; transmisja – Polsat Sport)
2019-01-20: GKS Katowice – Asseco Resovia (niedziela, godzina 17.30; transmisja – Polsat Sport)
2019-01-21: MKS Będzin – Indykpol AZS Olsztyn (poniedziałek, godzina 20.30; transmisja – Polsat Sport).

2019-03-11: Trefl Gdańsk – PGE Skra Bełchatów.

Pauzuje: Jastrzębski Węgiel.