Pogoń Szczecin osłabiona. Odchodzi podstawowy obrońca "Portowców"

Piłka nożna
Pogoń Szczecin osłabiona. Odchodzi podstawowy obrońca "Portowców"
fot. Cyfrasport

Lasza Dwali nie jest już piłkarzem Pogoni Szczecin. Gruzin przenosi się na Węgry, podpisał kontrakt z liderem tamtejszej ekstraklasy Ferencvarosi Budapeszt.

24-letni obrońca trafił do Pogoni latem 2017 roku. W jej barwach reprezentant Gruzji rozegrał w ekstraklasie 46 spotkań i strzelił 3 gole. Pogoń nie podała sumy, za jaką wytransferowała zawodnika, nieoficjalnie mówi się jednak, że Węgrzy wyłożą za Dwaliego 500 tysięcy euro. O rozstaniu z Gruzinem "Portowcy" poinformowali na Twitterze.

15 procent z sumy transferu Dwaliego Pogoń będzie musiała przekazać Śląskowi Wrocław, z którego obrońca trafił do Szczecina. Po 18 kolejkach rozgrywek nowy klub Gruzina prowadzi w tabeli węgierskiej ekstraklasy i ma pięć punktów przewagi nad wiceliderem. 

 

O rozstaniu z Dwalim mówiono w Szczecinie od dłuższego czasu. Sam piłkarz był zdecydowany na zmianę klubu, nawet naciskał na działaczy, by ci poważnie rozpatrywali spływające oferty. Umowa z Pogonią wygasała z końcem bieżącego roku, można więc powiedzieć, że była to jedna z ostatnich szans na otrzymanie pieniędzy z transfer. Jesienią 2018 roku Gruzina obserwowali skauci Rubina Kazań, już wtedy zapowiadano, że Dwali odejdzie z Pogoni. W listopadzie, podczas zgrupowania reprezentacji piłkarz doznał jednak urazu i do transferu nie doszło. 

WŁ, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze