Rivaldo znalazł pracę w Maroku

Piłka nożna
Rivaldo znalazł pracę w Maroku
fot. PAP/Abaca

Brazylijczyk Rivaldo, piłkarski mistrz świata z 2002 roku, będzie pracował jako trener w Maroku. Tamtejsze media nie kryjąc zdziwienia poinformowały, że poprowadzi trzecioligowy zespół Chabab de Mohamedia. Nie podano żadnych informacji dotyczących jego wynagrodzenia.

46-letni Brazylijczyk przebywa właśnie na wakacjach w Maroku razem z rodakami, także były piłkarzami Cafu i Salgado, zaproszonymi przez gubernatora Tangeru. Według jednej z marokańskich stron internetowych Brazylijczycy przyjechali także w celach biznesowych, ale nie określono, na czym miałby polegać ów biznes.

 

Rivaldo to mistrz (2002 rok) i wicemistrz świata (1998), a także najlepszy piłkarz globu w 1999 roku. W 2015 roku był bohaterem - wraz z synem Rivaldinho - niecodziennego wydarzenia - obydwaj wyszli w podstawowym składzie brazylijskiego zespołu Mogi Mirim i strzelili bramki - ojciec jedną, a syn dwie.

 

Brazylijczyk jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych i popularnych w Maroku byłych piłkarzy. Razem z Argentyńczykiem Diego Maradoną są często zapraszani do udziału nie tylko w meczach pokazowych, ale i wydarzeniach polityczno-społecznych, jak np. rocznicy Zielonego Marszu, czyli skutecznej próby zajęcia Sahary Zachodniej w listopadzie 1975 r.

PAP, WŁ

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze