Transmisja pogrzebu prezydenta Gdańska w hali Ergo Arena

Inne
Transmisja pogrzebu prezydenta Gdańska w hali Ergo Arena
fot. PAP

W hali widowisko-sportowej Ergo Arena, na granicy Gdańska i Sopotu, będzie można w sobotę obejrzeć transmisję z pogrzebu zamordowanego prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza.

"Do organizatorów uroczystości pogrzebowych oraz służb odpowiedzialnych za porządek, docierają zapowiedzi dotyczące licznych, zorganizowanych grup, które autokarami z całego kraju przyjadą w sobotę do Gdańska. Tak duże natężenie ruchu, może być niemożliwe do rozładowania w centrum Gdańska, dlatego zdecydowano o dodatkowym miejscu dla chcących uczestniczyć w ceremonii pożegnania zamordowanego prezydenta Gdańska śp. Pawła Adamowicza" - poinformowała w piątek Anna Dyksińska z biura prasowego Urzędu Miejskiego w Sopocie.
 
Transmisję z uroczystości pogrzebowej będzie można obejrzeć na ekranach wewnątrz Ergo Areny.
 
Drzwi hali zostaną otwarte w sobotę o godz. 10 (wejście A-1). Wjazd na parking będzie bezpłatny, zaś w hali otwarta będzie restauracja. Hala będzie otwarta do czasu zakończenia transmisji.
 
Dyksińska zaznaczyła, że zarówno organizator uroczystości pogrzebowych, jak i Ergo Arena, nie zapewniają transportu w rejon Głównego Miasta Gdańska. "Prosimy o korzystanie z komunikacji publicznej, która 19 stycznia w Gdańsku i Sopocie będzie bezpłatna" - dodała.
 
W niedzielę wieczorem Pawła Adamowicza zaatakował nożem w centrum miasta 27-letni Stefan W., który podczas finału WOŚP wtargnął na scenę. Samorządowiec trafił do Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego w Gdańsku, gdzie w poniedziałek po południu zmarł. Paweł Adamowicz miał 53 lata, prezydentem Gdańska był od 20 lat.
 
Od czwartkowego popołudnia trumna z ciałem Pawła Adamowicza wystawiona jest w Ogrodzie Zimowym Europejskiego Centrum Solidarności w Gdańsku. W piątek o godz. 17 wyruszy z ECS pochód, który odprowadzi trumnę z ciałem Pawła Adamowicza ulicami miasta do Bazyliki Mariackiej.
 
W tej świątyni w sobotę prezydent Adamowicz zostanie pochowany. Msza pogrzebowa pod przewodnictwem metropolity gdańskiego abp. Sławoja Leszka Głódzia rozpocznie się o godz. 12.00. W mieście ustawione zostaną telebimy, dzięki którym mieszkańcy będą mogli uczestniczyć w uroczystościach pogrzebowych.
 
***
 
Zaplanowany na niedzielę 20 stycznia w Ergo Arenie mecz 16. kolejki siatkarskiej PlusLigi Trefl Gdańsk – PGE Skra Bełchatów, został przełożony na 11 marca.
RM, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie