Trwa walka Chelsea i Bayernu. Talent kuszony wielką podwyżką

Piłka nożna
Trwa walka Chelsea i Bayernu. Talent kuszony wielką podwyżką
fot. PAP

Ciągle nie wiadomo, jaka przyszłość czeka Calluma Hudsona-Odoia. Utalentowany 18-latek chciałby odejść, ale Chelsea jest zdeterminowana, by go zatrzymać. Ma w tym pomóc znaczna podwyżka.

Wydawało się, że sytuacja dawno jest już przesądzona, a Hudson-Odoi - zmartwiony swoją sytuacją w klubie - będzie zmuszony do odejścia. Bayern Monachium zaproponował 35 milionów funtów, obiecał piłkarzowi nr "10" na koszulce po odchodzącym po sezonie Arjenie Robbena, więc nic dziwnego, że 18-latek poczuł się doceniony.

 

Wtedy obudziła się Chelsea, która stwierdziła, że chce bronić jednego z najbardziej utalentowanych produktów akademii. Liczne prośby czy propozycje przedłużenia umowy na nic się zdały, bo zawodnik konsekwentnie odrzucał takie możliwości. Londyńczycy nie zamierzają się poddać bez walki. Teraz chcą skusić go pieniędzmi.

 

Klub zaproponował mu przedłużenie kontraktu z tygodniówką na poziomie 50 tysięcy funtów. Dodatkowe 20 tysięcy funtów to bonus, który piłkarz może uzyskać, spełniając pewne założenia. Najczęściej są to bramki czy też występy. Co ciekawe, łączna kwota zbliżyłaby go do zarobków takich zawodników jak Davide Zappacosta (80 tysięcy) czy Victor Moses (75 tysięcy). Wyprzedziłby za to Andreasa Christensena (65 tysięcy funtów), który w dorosłym futbolu występuje już od kilku sezonów.

 

Hudson-Odoi aktualnie ma zarabia około 20 tysięcy funtów.

 

Wyniki i tabela Premier League

jb, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie