Holenderski trener Zagłębia Ben van Dael do Turcji zabrał aż 30 piłkarzy, w tym 12 wychowanków Akademii. Wśród powołanych znaleźli się m.in. Kacper Bieszczad i Daniel Dudziński, którzy w tym roku skończą dopiero 17 lat.

 

Poza wychowankami z nowych piłkarzy jest jedynie 20-letni Patryk Szysz. Młody napastnik został zawodnikiem Zagłębia już latem, ale do końca trwającego sezonu miał być wypożyczony do swojego macierzystego klubu Górnika Łęczna. W umowie znalazł się jednak zapis, że w przypadku dobrej gry, piłkarz może zostać zimą sprowadzony do Lubina. W 21 meczach drugiej ligi Szysz strzelił 11 goli i trenerzy lubinian postanowili sprawdzić go wiosną w ekstraklasie.

 

W Turcji Zagłębie rozegra pięć sparingów: 22 stycznia z Ujpestem FC (Węgry), 26 stycznia z AC Horsens (Dania), 27 stycznia z Sigmą Ołomuniec (Czechy), 30 stycznia z Beroe Stara Zagora (Bułgaria) i na koniec 31 stycznia z FK Vojvodiną Novy Sad (Serbia). Do Polski zespół wróci 2 lutego.

 

Po rundzie jesiennej „Miedziowi” w ligowej tabeli zajmują 11. miejsce i do ósmej Wisły Kraków mają pięć punktów straty. Wiosnę zaczną 8 lutego od spotkania z Lechem w Poznaniu (godz. 20.30)