Błysk i gol Lewandowskiego. Bayern lepszy od Hoffenheim

W meczu 18. kolejki Bundesligi TSG Hoffenheim przegrał przed własną publicznością z Bayernem Monachium 1:3. W meczu inaugurującym rundę rewanżową bramkę zdobył Robert Lewandowski. Dla Bawarczyków dwukrotnie trafiał także Leon Goretzka.

W pierwszej połowie wicelider z Monachium był wyraźnie lepszą drużyną. W 34. minucie mistrzowie Niemiec objęli prowadzenie po uderzeniu Goretzki. Strzał głową Lewandowskiego obronił bramkarz Oliver Baumann, ale z dobitką Niemca nie dał już sobie rady. Tuż przed przerwą 23-letni pomocnik ponownie zdobył bramkę dla Bayernu. W tej sytuacji pięknym dośrodkowaniem popisał się David Alaba.

Drugie 45 minut było bardziej wyrównane. Gospodarze zdobyli kontaktową bramkę, która wyraźnie dodała im wiatru w żagle. "Wieśniaki" umiejętnie wyprowadzili kontratak, który zakończył się golem po mierzonym strzale Nico Schulza. Piłkarze Hoffenheim, pomimo lepszych statystyk w drugiej połowie, stracili trzecią bramkę, a wszystko za sprawą Lewandowskiego. Polak po ładnym zagraniu Thomasa Muellera z najbliższej odległości umieścił piłkę w siatce. To jedenaste trafienie "Lewego" w bieżącym sezonie Bundesligi.

Dzięki zwycięstwu Bayern traci tylko trzy punkty do liderującej Borussii Dortmund. W sobotę drużyna Łukasza Piszczka zmierzy się w hicie kolejki z RB Lipsk.

Hoffenheim - Bayern 1:3 (0:2)
Bramki: Schulz 59 - Goretzka 34,45+1, Lewandowski 87

Hoffenheim: Oliver Baumann - Stefan Posch, Kevin Vogt (56. Florian Grillitsch), Benjamin Hubner - Pavel Kaderabek, Andrej Kramaric, Kerem Demirbay (56. Dennis Geiger), Leonardo Bittencourt , Nico Schulz - Joelinton (78. Adam Szalai), Ishak Belfodil

Bayern: Manuel Neuer - David Alaba, Mats Hummels, Niklas Sule, Joshua Kimmich - Javi Martinez (90. Jerome Boateng), Thiago (78. James Rodriguez), Leon Goretzka - Kingsley Coman (73. Serge Gnabry), Robert Lewandowski, Thomas Muller