Alpejski PŚ: Drugie zwycięstwo Siebenhofer w ciągu dwóch dni

Austriaczka Ramona Siebenhofer odniosła drugie z rzędu zwycięstwo w zawodach alpejskiego Pucharu Świata. Po piątkowej wygranej w zjeździe, w sobotę znów była najlepsza w tej konkurencji we włoskiej miejscowości Cortina d'Ampezzo.

27-letnia Siebenhofer wyprzedziła o cztery setne sekundy rodaczkę Nicole Schmidhofer i o 0,51 mistrzynię globu z 2017 roku Słowenkę Ilkę Stuhec.

To był 112. start Austriaczki w zawodach PŚ. Dopiero czwarty raz w karierze stanęła na podium (zawsze w zjeździe), a drugi na najwyższym stopniu.

Pod koniec pierwszej dziesiątki, odpowiednio na ósmej i dziewiątej pozycji, uplasowały się mające w dorobku złote medale olimpijskie Czeszka Ester Ledecka i Amerykanka Lindsey Vonn. Ledecka triumfowała rok temu w Pjongczangu w supergigancie, a Vonn w 2010 roku w Vancouver w zjeździe; w Korei Płd. wywalczyła brąz.

Ledecka straciła 1,26 s, a Vonn 1,36.

Dla Vonn był to dopiero drugi występ po dwumiesięcznej przerwie spowodowanej kontuzją kolana. W piątek została sklasyfikowana na 15. miejscu.

Vonn jest najbardziej utytułowaną alpejką w historii. Wygrała 82 zawody Pucharu Świata i brakuje jej jeszcze czterech, aby dogonić absolutnego rekordzistę Szweda Ingemara Stenmarka.

Polki nie startowały. W niedzielę odbędzie się supergigant.