EBL: Arka Gdynia przerwała serię Anwilu Włocławek

Arka pokonała Anwil w Hali Mistrzów aż 83:66 - tym samym gdynianie przerwali serię 10 zwycięstw z rzędu ekipy z Włocławka w Energa Basket Lidze.

Początek spotkania był wyrównany, chociaż po trafieniu Josipa Sobina to gospodarze prowadzili 8:4. Później Anwil uciekał nawet na sześć punktów dzięki trójce Michała Michalaka. Arka starała się odrabiać straty dzięki Dariuszowi Wyce i Jamesowi Florence’owi, ale to nie wystarczało do doprowadzenia do remisu. Po 10 minutach było 24:19. Drugą kwartę od dwóch akcji rozpoczął Vladimir Mihailović i powiększył przewagę do 10 punktów. Gdynianie oczywiście się nie poddawali i szybko - m.in. dzięki Marcelowi Ponitce - zmniejszyli te straty o połowę. Ekipa trenera Przemysława Frasunkiewicza trzymała się w grze, ale to włocławianie ciągle byli o krok lepsi. W końcówce kontry pozwoliły gościom wyrównać - po pierwszej połowie było po 41.

W trzeciej kwarcie Arka zanotowała rewelacyjną serię 12:0 i po trafieniu Krzysztofa Szubargi prowadziła już 56:45. Anwil miał spore problemy ze skutecznością - starał się odrabiać straty rzutami z dystansu, ale to nie przynosiło efektów. Gdynianie mieli inicjatywę i chcieli kontrolować sytuację. Po 30 minutach goście wygrywali 61:51 i byli w zdecydowanie lepszej sytuacji. W czwartej kwarcie kolejne rzuty Szubargi i Bostica powiększały prowadzenie aż do 14 punktów. Włocławianie ciągle nie potrafili efektywnie odrabiać strat, szwankowało budowanie akcji ofensywnych. Arka notowała przechwyty i dobrze radziła sobie w kontrach. Ostatecznie zwyciężyła aż 83:66.

Najlepszym zawodnikiem gości był James Florence z 23 punktami i 6 asystami. 14 punktów dla gospodarzy zanotował Vladimir Mihailović.

Anwil Włocławek - Arka Gdynia 66:83 (24:19, 17:22, 10:20, 15:22)

Anwil Włocławek: Vladimir Mihailovic 14, Mateusz Kostrzewski 11, Michał Michalak 10, Walerij Lichodiej 8, Josip Sobin 6, Chase Simon 5, Nikola Markovic 5, Aaron Broussard 5, Kamil Łączyński 2, Jarosław Zyskowski 0, Szymon Szewczyk 0

Arka Gdynia: James Florence 23, Joshua Bostic 20, Krzysztof Szubarga 13, Marcel Ponitka 11, Dariusz Wyka 11, Deividas Dulkys 5, Adam Łapeta 0, Filip Dylewicz 0, Jakub Garbacz 0, Maciej Leszczyński 0, Grzegorz Kamiński 0