Fatalna kontuzja niemieckiego skoczka po upadku w Zakopanem?

Zimowe
Fatalna kontuzja niemieckiego skoczka po upadku w Zakopanem?
fot. PAP

Za nami konkurs drużynowy na skoczni w Zakopanem. Reprezentacja Polski zajęła miejsce na najniższym stopniu podium, jednak jednym z najważniejszych momentów wieczoru był fatalny upadek Davida Siegela. Niemiec nie ustał skoku na 142,5 metra, a pierwsze diagnozy mówią o zerwaniu wiązadeł...

W drugiej serii zawodów drużynowych kibice zgromadzeni pod Wielką Krokwią przeżyli prawdziwą huśtawkę nastrojów. Johann Andre Forfang został zdyskwalifikowany za nieregulaminowy kombinezon, co pozwoliło naszym skoczkom wskoczyć na podium. Po drodze był imponujący rekord Dawida Kubackiego, jednak prawdziwy dramat przeżył reprezentant Niemiec, David Siegel.
 
Niemiecki skoczek poszybował na imponujące 142,5 metra, jednak nie ustał próby i fatalnie upadł. Konieczna była interwencja lekarzy, którzy wynosili zawodnika ze skoczni na noszach. Media posądzają o błąd jury konkursu, które pozwoliło na oddanie skoku w uniemożliwiających bezpieczeństwo warunkach. Żal do organizatorów ma selekcjoner Niemców, Werner Schuster.
 
- Rozbieg powinien zostać skrócony po tym, jak Markus Eisenbichler pobił rekord skoczni - powiedział dla skispringen.com szkoleniowiec.
 
Wypadek okazał się na tyle pechowy, że diagnozy mówią nawet o skręceniu kolana i zerwaniu więzadeł. To oznaczałoby prawdopodobnie koniec sezonu dla 22-latka.
 
Reprezentanci Niemiec wygrała rywalizację drużynową o zaledwie 0,1 punktu, jednak tamtejsze media piszą o "horrorze, który przyćmił wielki triumf".
ch, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie