LSK: E.Leclerc Radomka Radom - ŁKS Commercecon Łódź. Transmisja w Polsacie Sport

Siatkówka
LSK: E.Leclerc Radomka Radom - ŁKS Commercecon Łódź. Transmisja w Polsacie Sport
fot. Cyfrasport

W ramach 15.kolejki Ligi Siatkówki Kobiet E.Leclerc Radomka Radom zmierzy się w sobotę z wicemistrzem Polski – ŁKS Commercecon Łódź. Będzie to pierwsze spotkanie radomskich siatkarek w hali MOSiR w Nowym Roku 2019.

Radomka już niejednokrotnie mierzyła się z łódzką drużyną. Na razie to łodzianki są faworytkami tych starć. W aktualnych rozgrywkach pierwsze spotkanie padło łupem Łódzkiego Klubu Sportowego 3:0.

 

ŁKS Commercecon Łódź występuje w najwyższej klasie rozgrywkowej od roku 2016. W minionym sezonie 2017/2018 zespół zajął drugie miejsce w rozgrywkach Pucharu Polski i zdobył srebrny medal w mistrzostwach kraju. W obecnym sezonie łódzka drużyna zajmuje pozycję zaraz za liderem, a do Chemika traci 8 punktów. Podopieczne Michała Maska dobrze prezentują się w bloku i w polu przyjęcia zagrywki (25%).

 

Najlepiej punktującą zawodniczką w radomskiej ekipie jest nieustannie Majka Szczepańska (198 punktów). W drużynie z Łodzi najwięcej zdobyła Regiane Bidias (188 oczek). Atakująca E.Leclerc Radomki prowadzi również w rankingu najlepiej zagrywających. Do tej pory posłała na drugą stronę boiska 28 asów serwisowych. Również Julita Molenda wysoko plasuje się w zestawieniu przyjmujących. Z 51% skutecznością zajmuje 3 miejsce.

 

Z racji na żałobę narodową tego dnia podczas meczu nie będzie oprawy muzycznej, ani widowisk tanecznych i konkursów w czasie przerw.

 

Transmisja meczu E.Leclerc Radomka Radom – ŁKS Commercecon Łódź w Polsacie Sport. Początek od godziny 17:30.

A.J., lsk.pls.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze