NHL: Udany powrót Trochecka i zwycięstwo "Panter"

Vincent Trocheck wrócił do gry po dwumiesięcznej przerwie, zanotował asystę, a jego zespół Florida Panthers wygrał z Toronto Maple Leafs 3:1 w piątkowym meczu hokejowej ligi NHL. "Pantery" przerwały serię siedmiu porażek.

25-letni Trocheck doznał złamania nogi (prawa kostka) 19 listopada. Od tego czasu opuścił aż 27 spotkań. Tymczasem w dwóch poprzednich sezonach rozegrał komplet meczów - po 82 i zdobył 54 gole. W rozgrywkach 2018/2019 ma na koncie trzy bramki i 12 asyst.

- To było niesamowite, nigdy nie czułem się lepiej. Cieszę się, że wróciłem na lód i znów mogę grać w hokeja - stwierdził.

Powrót Amerykanina do składu wyraźnie zmobilizował całą drużynę Panthers, która odniosła pierwsze tegoroczne zwycięstwo. Na listę strzelców wpisali się: Mike Hoffman, Mike Matheson i Frank Vatrano. Poprzednią wygraną zanotowali ostatniego dnia poprzedniego roku - 4:3 po karnych na wyjeździe z Detroit Red Wings.

Liderzy Konferencji Zachodniej Calgary Flames u siebie pokonali Detroit Red Wings 6:4. W 49. minucie po trafieniu Dylana Larkina (jego drugim w tej potyczce) goście prowadzili 4:3. Ale w ostatnich pięciu minutach gry "Płomienie" uzyskały aż trzy gole - do remisu doprowadził Mark Giordano, na 5:4 kanadyjską ekipę wyprowadził Sam Bennett (druga bramka), a wynik ustalił - 50 sekund przed ostatnią syreną - TJ Brodie.