PŚ w kolarstwie torowym: Pikulik piąta w omnium, Rajkowski ósmy w keirinie

Daria Pikulik zajęła piąte miejsce w konkurencji omnium w zawodach Pucharu Świata w kolarstwie torowym w nowozelandzkim Cambridge. W keirinie mężczyzn ósmy był Patryk Rajkowski, a w sprincie kobiet na 12. pozycji sklasyfikowano Urszulę Łoś.

Pikulik, mistrzyni Europy juniorek sprzed czterech lat w omnium, występ w tej konkurencji rozpoczęła od ósmej pozycji w scratchu. Później była piąta w wyścigach tempowym i eliminacyjnym, zachowując realne szanse na podium. W ostatniej próbie - wyścigu punktowym - zdobyła ich tylko dwa, uplasowała się na 12. miejscu i ostatecznie była piąta.

Wygrała brązowa medalistka olimpijska z Londynu i mistrzyni świata z 2015 roku Australijka Annette Edmondson, a obok niej na podium stanęły Kanadyjka Allison Beveridge oraz Japonka Yumi Kajihara.

Ósmy w keirinie był Rajkowski. Polak nie zakwalifikował się do finału A z udziałem sześciu najlepszych zawodników, a w finale B przegrał z Japończykiem Kazunarim Watanabe. Triumfował reprezentant gospodarzy Edward Dawkins, przed Francuzem Quentinem Lafargue i Japończykiem Yudai Nittą.

W sprincie kobiet Łoś, która uzyskała 12. czas eliminacji, w 1/8 finału była wolniejsza od Nowozelandki Natashy Hansen. Z kolei 20. w eliminacjach Karwacka rundę wcześniej uległa zawodniczce z Hongkongu Jessice Hoi Yan Lee.

Zwyciężyła jej rodaczka Wai Sze Lee, która była już najszybsza w eliminacjach, a w finale dwukrotnie pokonała Ukrainkę Ołenę Starikową. Trzecia była Australijka Kaarle McCulloch, która raz wygrała i raz przegrała z Hansen, ale łączny czas miała lepszy o 0,04 s.

W scratchu na najwyższym stopniu podium stanął Grek Christos Volikakis, a zmagania w madisonie wygrali Nowozelandczycy Campbell Stewart, Aaron Gate.