PŚ w kolarstwie torowym: Pikulik piąta w omnium, Rajkowski ósmy w keirinie

Inne
PŚ w kolarstwie torowym: Pikulik piąta w omnium, Rajkowski ósmy w keirinie
fot. PAP

Daria Pikulik zajęła piąte miejsce w konkurencji omnium w zawodach Pucharu Świata w kolarstwie torowym w nowozelandzkim Cambridge. W keirinie mężczyzn ósmy był Patryk Rajkowski, a w sprincie kobiet na 12. pozycji sklasyfikowano Urszulę Łoś.

Pikulik, mistrzyni Europy juniorek sprzed czterech lat w omnium, występ w tej konkurencji rozpoczęła od ósmej pozycji w scratchu. Później była piąta w wyścigach tempowym i eliminacyjnym, zachowując realne szanse na podium. W ostatniej próbie - wyścigu punktowym - zdobyła ich tylko dwa, uplasowała się na 12. miejscu i ostatecznie była piąta.

Wygrała brązowa medalistka olimpijska z Londynu i mistrzyni świata z 2015 roku Australijka Annette Edmondson, a obok niej na podium stanęły Kanadyjka Allison Beveridge oraz Japonka Yumi Kajihara.

Ósmy w keirinie był Rajkowski. Polak nie zakwalifikował się do finału A z udziałem sześciu najlepszych zawodników, a w finale B przegrał z Japończykiem Kazunarim Watanabe. Triumfował reprezentant gospodarzy Edward Dawkins, przed Francuzem Quentinem Lafargue i Japończykiem Yudai Nittą.

W sprincie kobiet Łoś, która uzyskała 12. czas eliminacji, w 1/8 finału była wolniejsza od Nowozelandki Natashy Hansen. Z kolei 20. w eliminacjach Karwacka rundę wcześniej uległa zawodniczce z Hongkongu Jessice Hoi Yan Lee.

Zwyciężyła jej rodaczka Wai Sze Lee, która była już najszybsza w eliminacjach, a w finale dwukrotnie pokonała Ukrainkę Ołenę Starikową. Trzecia była Australijka Kaarle McCulloch, która raz wygrała i raz przegrała z Hansen, ale łączny czas miała lepszy o 0,04 s.

W scratchu na najwyższym stopniu podium stanął Grek Christos Volikakis, a zmagania w madisonie wygrali Nowozelandczycy Campbell Stewart, Aaron Gate.

Zakończenie zawodów w niedzielę.

Wyniki:


- mężczyźni

keirin

1. Edward Dawkins (Nowa Zelandia)
2. Quentin Lafargue (Francja)
3. Yudai Nitta (Japonia)
...
8. Patryk Rajkowski (Polska)

scratch

1. Christos Volikakis (Grecja)
2. Thery Schir (Szwajcaria)
3. Stefan Matzner (Austria)

madison

1. Campbell Stewart, Aaron Gate (Nowa Zelandia) 76 pkt
2. Yoeri Havik, Roy Pieters (Holandia) 30
3. Daniel Holloway, Adrian Hegyvary (USA) 26

- kobiety

sprint

1. Wai Sze Lee (Hongkong)
2. Ołena Starikowa (Ukraina)
3. Kaarle McCulloch (Australia)
...
12. Urszula Łoś (Polska)
20. Marlena Karwacka (Polska)

omnium

1. Annette Edmondson (Australia) 131 pkt
2. Allison Beveridge (Kanada) 123
3. Yumi Kajihara (Japonia) 113
...
5. Daria Pikulik (Polska) 92

MM, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze