- Sport łączy ludzi. Tworzy wspólnotę. Towarzyszy mu dobra energia, dobra wymiana myśli. Sport to jest najlepsza inwestycja – mówił zaledwie kilka dni temu na antenie Polsatu Sport prezydent Gdańska Paweł Adamowicz. Był gościem programu #7Strefa.

 

- Każde dobre wydarzenie sportowe czy kulturalne – to budowanie kapitału społecznego, dumy. Budowanie silnej marki miasta w Polsce i za granicą. My przecież konkurujemy o nowych mieszkańców czy inwestorów. A sport jest idealnym nośnikiem budowy silnej marki. To inwestycja. Niektórzy nasi rodacy nie doceniają roli sportu w zakresie gospodarki - dodawał prezydent.

 

Jego zaangażowanie w sport zostało docenione przez wszystkie kluby oraz sportowców, którym pomagał. Za pośrednictwem Twittera oraz Facebooka hołd prezydentowi Gdańska złożyli m.in. piłkarze, żużlowcy, szczypiorniści, rugbiści oraz siatkarze. Sportowcy byli też obecni na uroczystościach żałobnych - zarówno tych piątkowych, jak i sobotnich, odpowiadając na apel Andrzeja Trojanowskiego - dyrektora Biura Prezydenta ds. sportu. Pod jego wpisem na Facebooku pojawiło się ponad 40 komentarzy z potwierdzeniem obecności. 

 

 

W piątek i w sobotę na profilach trójmiejskich drużyn pojawiły się wzruszające pożegnania prezydenta.